EkonomiGenelHaberlerİş Dünyası

Pandemiden etkilenen imalatçı işletmeler için KOSGEB destekleri başvuru süresi 3 Eylül’e uzatıldı

Pandemiden etkilenen imalatçı işletmeler için Yeni Dönem Hızlı Destek Programı ikinci başvurusu, koşullarda değişiklik yapılarak destek programının kapsamı genişletilerek duyurulmuştu.
KOSGEB Hızlı Destek Yeni Dönem Başvuruları 3 Eylül 2021 tarihine kadar uzatıldı.
Konuyla ilgili Keşan Ticaret ve Sanayi Odası KOSGEB Temsilcisi Kadir Can Tunç yazılı bir açıklama yaptı.

Başvurular  3 Eylül’e kadar uzatıldı

Yeni Dönem Hızlı Destek Programının ikinci başvuru döneminin  3 Eylül’e kadar uzatıldığını  belirten Keşan TSO KOSGEB Temsilcisi Kadir Can Tunç, “İmalatçı, Mikro ve Küçük İşletmelere yönelik hızlı kredi ve destek programımızın ikincisi ile tekrardan  yerel işletmelerimizin, üyelerimizin yanında olmaya devan ediyoruz. Mayıs ayının ilk  haftasında açıklamış olduğumuz ve 21 Mayısta  başvuruları son bulan imalatçılara yönelik hızlı kredi destek programımızın ikincisi olan bu programımız 21 Haziran tarihinde başladı. Daha önce 6 Ağustos 2021 tarihine kadar devam eden başvurular yeni bir duyuru ile 3 Eylül 2021 tarihine kadar uzatıldı.”

Üretici işletmelerimizin hepsi yararlanabilir”

Tunç açıklamasının devamında, şunları söyledi:

“İlave olarak devamı niteliğinde açıklanan bu ikinci kredi destek programımızın ilkinden ayrılan bir çok özeliği var. Özellikle şunu belirtmek isteriz; ilk yayınlanan destek programında sadece bilanço esasına tabi defterler, bilanço esasına tabi işletmeler bundan yararlanabiliyordu. Şimdi ise üretici olan tüm yerel işletmelerimiz herhangi bir defter  ya da muhasebesel ayrım gözetmeksizin, tüm üretici işletmelerimiz bunlardan yararlanabilmektedir. Bu önemli bir husus. 

Öte yandan; tekrar limitlerimiz 30 bin TL ve 75 bin TL olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İşletmelerin kapasitelerine göre bu limitler değişiklik göstermektedir. Kredilerimiz faizsiz olmak üzere toplamda birer yıl ödemesiz olacak şekilde başlamakta ve faizsiz olarak anlaşmalı bankalar üzerinden yapılmaktadır. Başvurular ise  tamamen hepsi elektronik olarak e-devlet sistemi üzerinden işletme sahiplerinin  T.C. kimlik numaraları ve e-devlet şifreleri ile sistemden giriş yapılarak yapılmaktadır. Konu ile ilgili bilgi almak ve danışmak isteyen herkesi hizmet binamızda ki KOSGEB temsilciliğimize bekleriz.
Bu kredi destek programımızın birincisinde üretici işletmelerimizi, toplamda 700 bin TL’nin üzerinde faizsiz kredi desteğinden yararlandırdık. Üretici işletmelerimize ikinci ve devamı niteliğindeki mikro ve küçük işletmelere yönelik hızlı destek programında da yine ilk yararlanılan rakamın daha üstündeki finansmanı bölgemize kazandırmayı amaçlıyoruz.

Keşan-İpsala-Enez Bölgelerimizde katma değer yaratıp, ekonomik anlamda bu zor dönemde geçişi kolaylaştıracak çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu