HaberlerKeşanKÜLTÜR

Keşanlılar güçlerini “Grabuna” için birleştirdi.. Çekimler 6 Eylül’de Çamlıca’da başlayacak

Keşanlı Dizi ve Tiyatro Oyuncusu Ergin Kılıkçıer’in senaryosunu yazdığı, aynı zamanda oyuncu kadrosunda yer aldığı “Grabuna” filmi, Trakya’nın en önemli merkezlerinden olan Keşan’da çekilecek.
Keşan Ticaret ve Sanayi Odası da, bölgenin tanıtımına önemli katkı sağlayacağı öngörülen Grabuna filmine destek veriyor.
Yönetmeni de Keşanlı olan filmin oyuncu kadrosunda yine Keşanlı Pop Müzik Sanatçısı Oğuz Berkay Fidan da yer alıyor.

Kılıkçıer, basın toplantısında senaryosunu yazdığı “Grabuna”yı anlattı

9 Ağustos 2021 Pazartesi günü Keşan’a bağlı Çamlıca Köyü’nde gerçekleştirilen ve saat 14:00’te başlayan basın açıklamasına; Oyuncu Ergin Kılıkçıer, Sanatçı Oğuz Berkay Fidan, Yönetmen Keşanlı Ozan Gül, Yapımcı Cihan Kahraman ile Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan TSO Genel Sekreteri Erdem Başak ve Çamlıca Muhtarlığı Proje Koordinatörü Tahir Demirel katıldı.

Basın toplantısında konuşan Kılıkçıer, çekimlerin 6 Eylül – 26 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirterek, teması aşk olan bir festival filmi için yola çıktıklarını kaydetti.
Çamlıca köyünün tarihte bilinen eski adı olan “Grabuna” filminin yapımcılığını Pozitif Life Prodüksiyon/Cihan Kahraman üstleniyor. Başrollerini ise; Elif Güçkıran, Ergin Kılıkçıer, Oğuz Berkay Fidan ve Cihan Palabıyık paylaşıyor.

Filmin Yönetmen koltuğunda yine bir Keşanlı olan Ozan Gül var.

Senaryo aşamasının yaklaşık 4 ay sürdüğünü vurgulayan Kılıkçıer, yakın geçmişte yaşanmış bir aşk öyküsünü anlatan filmin, izleyenleri ilişkiler üzerinde düşünmeye sevk edeceğini söyledi.
Sıcak ve karışık bir gönül hikayesinin anlatılacağı Grabuna filminin, başlangıç olarak Türkiye’nin ardından dünyanın önde gelen festivallerinde yerini alması planlanıyor.

Çekimler tamamlandıktan sonra özel gösterim ile Keşanlılarla buluşacak filmin bir diğer amacı da Keşan’ın tanıtımı ve yeni pazarların açılması..
Keşan Belediyesi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ve Çamlıca Köyü Muhtarlığı’na verdikleri destek için teşekkür eden Kılıkçıer, “Grabuna’ya inandılar. Güç lazımdı, o gücü sağladılar.” dedi.

Fotoğraflar: Keşan Ticaret ve Sanayi Odası

Şapçı: “Keşan’ın ve bölgenin tanıtımı için her konuda elimizi taşın altına koyuyoruz”

Klip, sergi ve panel ile ulusal basında tanıtımı amaçlanan filmi Keşan Ticaret ve Sanayi Odası da destekliyor.
Toplantıya katılan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şapçı, bölgenin tanıtımına katkı sağlayacak her türlü projeye ilgi ile yaklaştıklarını ve değer verdiklerini belirterek; “Bölgemizin tanıtımına katkı sunacak her konuda elimizi taşın altına koyuyor, bölgemize her ölçekte değer katmak için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Keşan Belediyesi ve Çamlıca Köyü Muhtarlığı’nın da önemli katkılar sağladığı film ile Keşan’ın ülkeler ve uluslar için sevgi mesajlarını tüm dünyaya ulaştırması ve bölge tanıtımına katkı sağlaması hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu