GündemHaberler

Marketlere “fahiş fiyat, etiket ve stokçuluk” denetimi

Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Ticaret İl Müdürlüğü ve Tarım ve Ormancılık İlçe Müdürlüğü işbirliğinde, Keşan’da faaliyet gösteren marketlerde fahiş fiyat, etiket ve stokçuluk denetiminde bulunuldu.

Denetimler kapsamında marketlerde; ürün fiyatlarının karşılaştırılması, fahiş fiyat, stokçuluk, etiket fiyatı ile kasa fiyatının tutup tutmadığı ve son kullanım tarihi gibi konularda kontroller yapıldı.

Denetimler hakkında bilgi veren Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, Keşan Kaymakamlığı, Ticaret İl Müdürlüğü ve Tarım ve Ormancılık İlçe Müdürlüğü ekipleriyle ortak bir çalışma başlattıklarını söyledi.

İlçe genelindeki marketlerde ve gıda ürünü satan tüm iş yerlerinde denetimlere devam edeceklerini belirten Yılmaz, “Denetimlerde fahiş fiyat, stokçuluk etiket fiyatı ile kasa fiyatının tutup tutmadığı, son kullanım tarihi ve gıda maddeleri ile ilgili diğer denetimlerini gerçekleştiriyor. Tüketici hakları açısından kamu denetimi yoluyla vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz. 7/24 esaslı olmak üzere denetimlerimiz artarak sürdürecek.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Söz konusunda denetim esnasında ayçiçek yağlarının önünde fotoğraf çekilmiş fotoğraf çekilen ve resimde görünen 5 Lt yağ resim çekilen markette 210 tl 50 metre aşağıında bulunan C … Süper markette 143 tl.

Başa dön tuşu