Genel

Keşan TSO ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Mesleki Eğitim ve İşbirliği Protokolü” imzalandı

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Mesleki Eğitim ve İşbirliği Protokolü” imzalandı.

“Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler İçin İş Gücü Piyasasını Destekleme Hibe Programı (NEET PRO)” kapsamındaki “Gençlerle Birlikte Güvenli Geleceğe Yürüyoruz Projesi” için Mesleki Eğitim ve İşbirliği Protokolü imza töreninde imzalar, KTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı ile Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz tarafından atıldı.
Toplantıya, KTSO Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Can Tunç, Halkla İlişkiler Sorumlusu Nur Kalıntaş ve AB Proje Koordinatörü Pelin Konar katıldı.

Şapçı: “AB projelerimizle bölgemiz eğitimine büyük ölçüde katkı sağlıyoruz”

İmzalar atıldıktan sonra konu hakkında açıklamalarda bulunan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, şunları söyledi:
“Keşan TSO olarak bölgemizde en aktif Avrupa Birliği Projeleri üreten kurumlardan biriyiz. Yönetim olarak eğitime daima önem veriyoruz. Gençlerimizin güncel sektörleri tanımasını, en güncel teknolojiler ile eğitim almasını sağlamak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Avrupa Birliği Projelerimiz ile bölgemiz eğitimine büyük ölçüde katkı sağlıyoruz. Bugün Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile imzalarını atmış olduğumuz <Mesleki Eğitim ve İş Birliği Protokolü>müz ile öncelikle <Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençlerimiz> için oldukça katkı sağlayıcı olan AB Projemizin bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Bu proje ile gençlerimizin Muhasebe Eğitimi, Web Tasarım Eğitimi ve CNC Makine Eğitimi almalarını sağlayarak, bu sektörlerde bulunan personeli istihdam etmek isteyen işletmelerimize, eğitimlerimize katılan gençlerimiz ile katkı sağlayacağız. Bu eğitimleri alan gençlerimiz umuyorum ki, artık iş arayan değil, aranan konumda olacaklardır.
Keşan TSO Yönetimi olarak AB Projelerimiz ile bölgemize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Yapmış olduğumuz protokolün odamıza, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve bölgemiz eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu