GenelYaşam

Vali Sezer talimat vermişti! Jandarma, Erikli sahilindeki vatandaşları bilgilendirdi ve uyardı

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sorumluluk bölgesinde çevre, doğa ve hayvanların korunmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda; Edirne İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı tarafından sorumluluk bölgesinde bulunan Erikli sahilindeki vatandaşlardan, tatil sezonunun kapanmasıyla bölgeden ayrılırken yanlarında getirdikleri evcil hayvanları bölgede bırakmamaları, bırakanları da uyarmaları istendi.
Vatandaşlar, mobil uygulama HAYDİ hakkında ve evcil hayvanlarını tatil sonrası bölgede bırakanları uygulama üzerinden de ihbar edebilecekleri yönünde bilgilendirildi.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada; “Tüm canlıların ortak kullanımına sunulan dünyamızda daha yaşanabilir bir ortam sağlamak amacıyla Çevre, Doğa ve Hayvanların korunmasına yönelik faaliyetlerimize, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edilecektir.” denildi.

Vali Sezer, Keşan ziyaretinde ne demişti?

Edirne Valisi Yunus Sezer, 5 Eylül’de gerçekleştirdiği Keşan ziyaretleri kapsamında muhtarlarla bir araya gelerek Keşan merkez ve köylerindeki sorunları dinlemiş, söz konusu sorunların çözüme kavuşturulması için toplantı sırasında ilgili birim amirleri ve bakanlık yetkilileri ile iletişime geçmişti.

Muhtarla yaptığı toplantıda, sokaklardaki ve köylerdeki sokak hayvanları konusuna da değinen ve Edirne sınırları içinde bir tane dahi başıboş sokak hayvanı görmek istemediğini belirten Sezer, bu konuda çalışma yapılması, ardından da tüm hayvanların küpelenerek, barınaklara konulması talimatını vermişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu