Genel

İl Genel Meclisi’nin AK Partili üyeleri yaz sezonunda yapılacak çalışmaları anlattı

Edirne İl Genel Meclisinin Keşan AK Partili üyeleri İsmail Keleş ve Halil Bayazıt bugün itibariyle başlayan meclis 2021 yılı Temmuz ayı toplantıları, yaz sezonu ile başlayan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Geçtiğimiz aylarda pandemi ve hava muhalefeti nedeniyle saha çalışmalarını aralıklarla sürdürdüklerini kaydeden Keleş ve Bayazıt kademeli normalleşme ve yaz mevsiminin de gelmesiyle birlikte saha çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydetti.
Edirne İl Özel İdaresi’nin 2021 yılı programına alınan çalışmalardan bazılarının yapımına başlandığını ve zaman içerisinde de devam edileceğini belirten meclis üyeleri, güncel gelişmelerle ilgili bilgileri şu ifadelerle verdi: “Su ve yol bakım çalışmalarımız aksamadan devam ediyor. Yol bakım ve yama çalışmalarımız, ikinci kat ve birinci kat asfalt çalışmalarımız bir hafta öncesi itibarı ile başladı.Kozköy-Edirne ana yola bağlantı yolunun 2 kilometrelik kısmının ikinci kat asfalt çalışması tamamlandı. Bugün de Edirne ana yoluyla bağlantılı olan Altıntaş ve Karacaali yolunun 7 kilometrelik ikinci kat asfalt çalışmasına başlandı. 2 iş günü içerisinde çalışmalarımızın biteceğine inanıyoruz. Yol yapım için, sağlam ve verimli asfalt için hava koşullarını da göz önüne alarak en uygun zamanda çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bundan sonraki yol çalışmalarımız sahil yolundan Mercan köyümüze bağlantısı olan 2 kilometrelik yolumuzun ikinci kat asfalt yapımı. Yine sahil bölgemizde kalan Beyköy ve Erikli köyleri arasındaki yolumuzun asfaltlama çalışmasını yapacağız. Bu yolumuzun da asfaltlama çalışması ikinci kat olacak.

Son olarak da Türkmen ve Gündüzler köyümüzün arasında bulunan alt zemin çalışmaları. Yeni tamamlanan yolumuzun birinci kat asfaltını ve ikinci kat asfaltını sezon içerisinde tamamlayacağız. Diğer yollarımızdaki yama çalışmalarımız da sezon içerisinde devam edecek. Şu anda çalışmalarımıza sahada devam ediyoruz. Hizmetlerimizde bizlere desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Fatma Aksal’a, İl Başkanımız Belgin İba’ya ve İlçe Başkanımız Gürcan Kılınç’a teşekkür ederiz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu