GündemÖZEL HABER

Vatandaşın elektrik ve doğalgaza gelen son zamlar için yorumu: Şirketlerin insafına kaldık

Temmuz ayı ile birlikte uygulamaya geçirilen zamlı elektrik ve doğalgaz tarifelerini sokaktaki vatandaş değerlendirdi. Ek vergilerden gelir dengesine, sık sık yapılan güncellemelerden, dolaylı etkilenen sektörlere kadar çok farklı konuları ele alan vatandaşlar, düşündüklerini anlattı.

Koronaviürs kısıtlamalarının kaldırılacağı sebebiyle sabırsızlıkla beklenen Temmuz ayı zamlar ile beraber geldi. Bugünden itibaren uygulanmak üzere elektriğe yüzde 15, doğalgaza ise yüzde 12 zam yapıldı. Temmuz tarifesine kadar her ay yüzde 1 artış yaşanan doğalgaz fiyatlarına dev zam gelirken, yapılan son zamla birlikte, elektrik fiyatları son 3,5 yılda yüzde 122 zamlanmış oldu.
Sosyal medyada zam haberine tepkiler çığ gibi büyürken, biz de konuyu sokağa taşıdık. Mikrofonlarımızı uzattığımız vatandaşlar son zamları değerlendirdi.

Bazı vatandaşlar bugün itibariyle uygulamaya geçirilen yeni tarifleri çok yüksek bulurken, bazıları ise zamların her ay peş peşe geldiğini söylese de konu hakkında yapacak bir şey olmadığını dile getirdi.
Bunun yanında bazı vatandaşlar da enerji kullanımının yanında gelen ek vergilerden uzun uzun dert yandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu