Genel

Gazeteci Muharrem Sarıkaya muhabire tokat attı

Habertürk Ankara Temsilcisi ve yazarı gazeteci Muharrem Sarıkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj yaptığı sırada İhlas Haber Ajansı Gaziantep Muhabiri Ahmet Demir’e tokat attığı görüntüler ortaya çıktı. Demir, dava açacağını duyurdu.

Sarıkaya, eğilerek telefon ve kablolarla uğraşan muhabire çalıştığı esnada tokat attı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ise şaşkın ve tepkisiz kaldığı görüldü.

Görüntüleri sosyal medyada paylaşan gazeteci Talat Atilla, “Rezalet! Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in karşısında Gazeteci Muharrem Sarıkaya ses teknikerine tokat atıyor. Yazıklar olsun!” yorumunda bulundu. 

“Çok zoruma gitti”

Konuyla ilgili açıklama yapan ve Demir ise, “Kameramanlık yapıyordum. Görevim olmasa da durumla ilgilenip telefonumu verdim ve sonrasında bana bu hamleyi yaptı. Çok zoruma gitti bir şey yapamamak ve karşındaki insanın bir şey yapmaması. Benden özür dilemeye çalıştı. Müdürüm ısrarla kabul etmemi istedi ve ben de yaşına hürmeten kabul ettim ancak avukatımla görüştüm. Salı günü dava açacağım.” dedi.

TGS kınadı

Türkiye Gazeteciler Sendikası’ndan yapılan açıklamada ise “Gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın İhlas Haber Ajansı Gaziantep Muhabiri Ahmet Demir’e yönelik çirkin hareketini en sert biçimde kınıyoruz. Sarıkaya’nın meslektaşımızdan özür dilemesini bekliyoruz” denildi. Sendikadan yapılan bir başka açıklamada “İHA muhabiri, meslektaşımız Ahmet Demir’in yanındayız. Dava açmak isterse kendisine hukukî destek de sağlayacağız. Muhabiri, kameramanı ezen medya düzenini değiştireceğiz” denildi. 

Sarıkaya özür diledi

Gazeteciye vuran Sarıkaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada özür diledi. Sarıkaya şu ifadeleri kullandı:

“Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin ile yaptığımız canlı yayın sırasında ardı sıra tekrar eden ve yanını da sorunlu hale getiren teknik aksaklıklar sebebiyle bir an kontrolümü kaybettim ve yapmamam gereken, bana ve temsil ettim kuruma yakışmayan bir davranışta bulundum. Yayın biter bitmez İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir’den ve o an orada bulunan İHA Bölge Müdürü Sayın Orhan Akın’dan ayrı ayrı özür diledim. Bu noktada kalmayıp, bir saat kadar sonra telefonda kendileri ile ayrı ayrı konuşup yaptığımın hata olduğunu belirtip özrümü her ikisine de yineledim. 
Olay kamuoyuna yansıdığı için şimdi de kamuoyu önünde İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir, İHA Bölge Mürdürü Sayın Orhan Akın ile olaya tanıklık eden Sayın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’den ve kamuoyundan mazeretsiz özür diliyorum…”

“Tepkisi yanlıştı”

Tokat atıldığı anda canlı yayın konuğu olan Şahin ise konu hakkında açıklama yaparak, “Canlı yayın esnasında Muharrem Sarıkaya’nın tepkisi kendisinin de dediği gibi çok yanlıştı. Zaten hemen sonrasında aramızda konuştuk ve ben de düşüncelerimi söyledim. Mesajında da yazdığı gibi sonrasında Ahmet Demir arkadaşımızdan özür diledi.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu