Genel

Bu yılın tavla turnuvası İbrahim Girgin anısına düzenlenecek

Keşan Şehir Kulübü, bu yıl 16.sı düzenlenecek olan Tavla Turnuvası için hazırlanıyor.

Bu yılki organizasyon, Keşan’da tavla turnuvası denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan İpsala Ticaret Borası’nın önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanı merhum İbrahim Girgin anısına düzenlenecek.

Tavla turnuvalarının düzenlenmesinde emeği geçen ve birçok derecesi bulunan merhum iş insanı İbrahim Girgin, geçtiğimiz mayıs ayında yakalandığı COVID-19’a yenik düşerek hayatını kaybetmişti.

SON BAŞVURU 12 ARALIK…

Keşan Şehir Kulübü öncüğülünde; Keşan Belediyesi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası, İpsala Ticaret Borsası ve Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Keşan Şubesinin katkılarıyla düzenlenen turnuvanın başvuruları 12 Aralık 2021 tarihinde sona erecek.

12 Aralık 2021 tarihinde başlayacak olan turnuvada dereceye girenler ödüllendirilecek.

‘Çikolata yerine İpsala Pirinci götürün’ demişti

Bir önceki turnuvanın ödül törenine katılan merhum İbrahim Girgin, Tavla Turnuvası’nda dereceye girenlere İpsala pirinci hediye etmişti. İbrahim Girgin, gidilen bir yere hediye olarak çikolata yerine pirinç götürülmesini önermiş ve “Herkese önerim bir yere giderken lütfen İpsala pirinç götürün. Hediye götüreceğiniz 3 kilogram pirinç ile o aile kaç kez sofrasında yemek yiyecek. 3 kilogram Osmancık pirinç alsanız 21 TL, 5 kilogramlık alsanız 35 TL. Ama bir çikolataya en az 50 TL veriyoruz. Bu çikolata da bir defada yenilip bitiyor. Ancak pirinç 3 veya daha fazla sofraya geliyor ve o insanlar her yediklerinde sizi hatırlıyor. O nedenle hediye olarak İpsala pirinci götürün.” demişti

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu