Siyaset

Gaytancıoğlu, Soylu’ya pandemi cezalarını sordu

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu bütçe görüşmeleri sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya pandemi ve trafik cezalarını sordu.

“Vatandaş cezalardan bıktı, pandemi cezaları nedeniyle hesaplarına bloke konulmaya başlanıldı” diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu sözlerini “Banka hesabına bakan vatandaşlarımız zamlarla, vergilerle kendisini soyan hükûmetin yeni bir sürpriziyle karşılaşıyor” şeklinde sürdürdü.

“Bir de trafik cezaları var. Âdeta tuzak kurar gibi trafik cezaları yazılıyor. Yolun bir yerine, ne kadar gerekli olduğu şüpheli bir hız tabelası konularak 100 kilometrelik hız 50’ye-70’e düşürülüyor ve oradan geçen her araca cezalar yazılıyor” ifadelerini kullanan CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu “Bu cezalardan en çok muzdarip olan illerin başında da Edirne’miz geliyor” dedi.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu konuşmasının sonunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Vatandaşlarımız adına soruyorum” diyerek “Pandemi cezalarıyla ilgili bir af getirecek misiniz? Pandemi ve trafik cezalarının daha çok muhalefetin belediyeleri kazandığı yerlerde yazıldığı doğru mudur? Trafik cezaları ne zaman vatandaşa tuzak olmaktan çıkacaktır? Size oy vermeyenleri cezalandırmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz? Son olarak, mafyadan 10 bin dolar alan siyasetçi kim?” sorularını yöneltti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu