Genel

TOKİ kuraları 11 Şubat’ta çekiliyor

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Edirne genelinde yapılacak 1087 adet konut için 11 Şubat 2023 Cumartesi günü saat 10.00’da Mimar Sinan Kapalı Salonu’nda gerçekleştirilecek “Hak Sahiplerini Belirleme Kurası”nın hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başladı.

Keşan’da devam eden projeler ile ilgili de bilgi paylaşan Kılınç, 20 ünitelik Ağız Diş Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi  (4 Hekimlik), 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapımı ve Keşan Devlet Hastanesine Anjiyo Ünitesi kurulması hakkında sürecin devam ettiğini bildirerek, yapılacak diğer yatırımlar için “Hızla değişen, gelişen Keşan’ımızda başlayan Meydan Projemizde eksik kalan iki yolumuzun yapımı için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği bakanlığımızdan aldığımız  2 milyon Altyapı Kentsel dönüşüm hibesi ve 1 adet  süpürge çevre yönetimi aracını bölgemize kazandırdık. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a destekleri için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kılınç daha sonra sözlerne şu ifadelerle devam etti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 Ocak Cuma günü Yüzyılın Romanı programında müjdesini verdiği ‘Her Roman’a Bir Yuva’ projesi kapsamında Keşan’ımız da 72 adet 2+1 müstakil bahçeli ve 48 adet 1+1 müstakil bahçeli olmak üzere toplam 120 adet 2 katlı konut ve 11 adet ticari birim inşa edeceğiz. Keşanlı hemşerilerimize hayırlı olsun.

Bölgemize planlanan /yapılacak olan Keşan Jandarma, Kapıkule Karakolu ve Keşan Hükümet Konağımızın çalışmaları devam ediyor. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya yakından takip ettiği, desteklerini esirgemediği için şükranlarımı sunuyorum.

Cumhur ittifakı Belediyeciliği olarak geldiğimiz günden beri birçok eseri Keşan’ımıza kazandırmaya, hemşerilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

Bizim tek gayemiz; Keşan’ımızın değişimine, gelişimine emek vererek, vatandaşımızın isteklerine, taleplerine kulak vererek bir şeyleri başarmanın mutluluğunu hep birlikte yaşamak ve paylaşmaktır.

Bu yolda bizden desteklerini her zaman daim hissettiğimiz Edirne Milletvekilimiz Sayın Fatma Aksal, Edirne İl Başkanımız Belgin İba’ya şükranlarımı sunuyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu