Haberler

SOKAKTAYIZ: Altın yükseldikçe, tansiyonlar da yükseliyor


Döviz ve altın fiyatları yükselişine devam ediyor. 5 Ağustos 2020’den itibaren başlayan yükseliş rallisi hala kırılmamışken, şu günlerde gerek euro ve dolar; gerekse gram altında geri çekilmeler sürüyor.
Hem korona virüs etkisiyle küresel piyasalarda, hem de ülke içinde yaşanan ekonomik ve siyasal gelişmelerle yön arayan fiyatları vatandaş yorumladı.

Geçtiğimiz sene bugün 285 lira olan gram altın, 5.80 TL olan dolar ve 6.44 olan euro kurlarını bugünkü fiyatlarla kıyaslayan vatandaşlar, özellikle düğünde asmak için almak zorunda oldukları altınları satın alırken zorlandıklarını getirdi.

“Bizim düğünümüzde küçük altın getirenlere, gram altın götürmek zorunda kalıyoruz, eve davetiye gelince tedirgin oluyoruz” şeklinde konuşan vatandaşlar bir yandan da gittikleri düğün sahiplerinin, fiyatlardaki tırmanış sonrasında kendi düğünlerine gelmediklerini ve hatta caddede karşılaşınca selam vermediklerini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı