Genel

Sıcak hava bunalttı!

Keşan’da bugün 45 derece hissedilen hava sıcaklıkları, vatandaşı bunalttı. Herkes park ve bahçelere kaçarken, şehir merkezi zaman zaman boş kaldı.

Keşan’da 40 dereceye yaklaşan sıcak hava ve nem günlük hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bir süre daha mevsim normallerinin üzerinde devam etmesi beklenen sıcak hava dalgasından vatandaşlar ise kaçmaya çalışıyor.
Bunaltıcı havalardan kentin en yoğun olduğu gün olan cumartesi günü kurulan halk pazarı da nasibini aldı. Gün içerisinde vatandaşların dışarı çıkmayı tercih etmemesi sebebiyle pazaryerinde yoğunluk oluşmadı.

Aynı manzara şehir merkezinde de vardı. Sokaklarda seyrelen insan nüfusu ağaç gölgelerinde ve parklarda arttı. Rüzgarın neredeyse hiç esmediği havada serinlemek için gölgelik alanlara koşan vatandaşların ellerinden ise hiç su düşmedi. Gerek pazaryerinde gerekse de şehir merkezindeki köşe başlarında su satıcıları gelen yoğun talebi karşılamaya çalıştı.

Meteorolojik tahminlere göre, bugün ortalama 40 derece, hissedilen sıcaklık ise nemin de etkisiyle 45 dereceye yaklaştığı Keşan’da hava sıcaklıklarının bir süre daha kavurması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu