Haberler

“Partileriniz sizi eğitimden geçirmeli” diyen Cavit Deniz son mecliste yaşananları değerlendirdi

Köşe Yazarı ve Keşan FM program Moderatörü Cavit Deniz, olaylı başlayan ve biten son belediye meclisii hakkında tespit ve değerlendirmelerde bulundu. Meclis üyelerinin tamamına seslenen Deniz, toplantının Topkapı Otogarı’na döndüğünü belirterek, partilerin il başkanlıklarını duruma el koymaları yönünde çağrıda bulundu.

Meclisin Şubat ayı toplantısında yaşananlardan yola çıkarak açıklama yapan Cavit Deniz, şu ifadeleri dile getirdi:

“Meclis, kendi kendini yönetemiyor! Keşan’ı nasıl yönetecek?”

“Belediye meclisi kendini kendi kendini yönetemiyor. 3 Şubat 2021 günkü Keşan Belediye Meclisi toplantısının yankıları sürüyor. Toplantının işlerliğine baktığımızda tam bir başarısızlık söz konusu. Keşan Belediye Meclisi kendi kendini yönetemiyor, bunlar Keşan’ı nasıl yönetecekler? Kendi kendini yönetemeyen Meclis Keşan’ı nasıl yönetecek?”

“İl yönetimleri el koymalı”

“Başkan atak, agresif devr-i Sabık yaratmak adına CHP grubuna aklınca önceki olumsuz örnekleri söyleyerek siyaset yaptığını sanıyor. Aslında bu tavrı ile siyaseten batıyor. Yüzüne gözüne bulaştırıyor. Toplantı böyle yönetilmez. Meclis toplantısı işlerliği böyle olmaz Bunlara partilerinin il yöneticilerinin el koyması gerekiyor, bir anlamda eğitimden geçirilmeleri gerekir. Hem AK Parti hem Cumhuriyet Halk Partisi bu öneri içerisindedir. AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi Edirne il başkanları bu toplantının görüntü kayıtlarını mutlaka izlemeli.

“Helvacıoğlu hareketlerini gözden geçirmeli”

Helvacıoğlu ses tonunu el kol hareketlerini, oturduğu yerden ayağa kalkmasını gözden geçirmelidir. Konuşurken Cumhuriyet Halk Partisi grubunun gözüne parmağını sokacak tavırlardan sarfınazar etmelidir.”

“AK Parti oyalıyor, CHP göremiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi grubu gerçekten Gündem üzerinde gereği gibi çalışıyor mu? Pazar yeri konusunda bu meclis kaçıncı kez gündem yapıyor? Cumhuriyet Halk Partisi grubunun karşı çıkacağı bilinerek yapım şeklinin arsa üzerinden ısrarı, Ak Parti’nin konuyu oyalama taktiği olarak yorumlanabilir; ancak Cumhuriyet Halk Partisi yerel grubu ve Meclisi bunu göremiyor. Bu, Helvacıoğlu’nun Pazaryeri konularının zamana yayılması taktiğidir ve bu konuda başarılı olmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi grubu Helvacıoğlu’na bu soruyu sormalıdır: “Senin niyetin Keşan’ın başka bir noktasına yeni pazar yeri yapmak mıdır?” Yeni pazar yeri için bu insanları ikna etme metodu olarak Cumhuriyet Halk Partisi grubu ile didişmeyi mi seçiyorsun? Evet, her şey sırıtıyor; ama Cumhuriyet Halk Partisi her konuda olduğu gibi Keşan’ın gündeminde öngörüsüz.”

“Meclis çığırtkanlar savaşı verilen Topkapı Otogarı mı?”

Saygısızlık konusundaki tavırlar da önemlidir Keşan belediye meclisi yolcu kapmak isteyen çığırtkanlar Savaşı’nın yaşandığı eski Topkapı otogarı mı? Ama gerçek Topkapı otogarı iklimi vardı toplantının sonunda. Beyler! Meclis toplantısı yapmayı bilmiyorsunuz! Oturduğunuz koltukların vakarını yeteri kadar idrak etmiyorsunuz. O koltuklarda oturmak ağırbaşlılık ister. Kimse kimsenin saygısızlığını test edemez; ancak bu test yapılacak yer de Keşan belediye meclisi değildir!

Canlı yayının kesilmesi

Medya yayını kestirmek Ak Parti’ye yakışandır. Helvacıoğlu’nun tavrı bunu tescillenmiştir.

“Helvacıoğlu’na yakışmadı”

Belediye meclisi üyeleri başkanın azarlayacağı, yatma yeri olmadığını söyleyeceği hele hele bayanlara yönelik söylemi o denli yanıt veremezsiniz. Helvacıoğlu’na bu hiç yakışmamıştır.”

Meclis tekrara mı düştü?

“Helvacıoğlu’na yerel örneklerle yanıt veremezseniz, 7 Direkli Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi yaşananları tekrar etmekten öteye gitmeyecektir. Nitekim konunun değerlendirilmesinde de belediye meclisi işlerliğini tekrar etmekten öteye edilememiştir acı olan aslında budur.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu