Asayiş

Sokağa çıkma kısıtlamasında derneğe giren hırsız, kablo ve gıda malzemesi çaldı

Keşan’da bir yardım derneğine giren hırsız devriye gezen polis ekiplerinin dikkati sayesinde yakalandı. Sokağa çıkma kısıtlaması sırasında dernekten gıda malzemeleri, kablo ve sadaka kutusundaki parayı çalan hırsız, gözaltına alındı.

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmaya devam edildiği 6 Şubat Cumartesi günü Yenimescit Mahallesi Hakan Korkmaz Caddesi üzerinde devriye gezen Asayiş Büro ekipleri, E.G. isimli şahsı fark etti. Elinde mavi bir çanta olan E.G.’nin durumundan şüphelenen ekipler, şahsı durdurmak istedi; ancak fark edildiğini anlayan E.G. kaçmaya başladı.
Yaşanan kovalamacanın ardından E.G.’yi yakalayan ekipler, elindeki çantayı kontrol etti. İçinde sucuk, kaşar, pastırma gibi gıda ürünleri ile birlikte uzatma kabloları çıkan çantaya el koyan ekipler, şahsa bunları nereden aldığını sordu ancak cevap alamadı.

Ardından çanta üzerindeki dernek logosunu fark eden polisler, ilgili dernek ile iletişime geçerek içindekilerin oradan çalındığını tespit etti. Ayrıca üst araması yapılan E.G.’nin üzerinden çıkan 46 lira 40 kuruşun da dernekte bulunan sadaka kutusundan çalındığı da fark edildi.

Ele geçirilen gıda malzemeleri, kablo ve paralar dernek yöneticilerine teslim edilirken, şüpheli E.G. ise emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmek üzere gözaltına alındı.

Düzenleme: Son gelen bilgilere göre, E.G., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu