Haberler

MHP, Keşan’da da tek liste ile seçime gidiyor

MHP?de kongre süreci başlıyor.. Seçime tek adayla gidiliyor..

KEŞAN Online paylaştı: 19 Ağustos 2020 Çarşamba

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, partisinde başlayan kongre süreci ve adaylık konusunda Keşan’da açıklamalarda bulundu. Tercan, “MHP’nin tek liste ile seçimlere gideceğini başka adayların ise genel merkezden gelen emir doğrultusunda kabul edilmeyeceğini belirtti.

MHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda Tercan’a MHP Keşan İlçe Başkanı Ümmet Yavaş ve diğer partililer de eşlik etti.

Konuşmasına, göreve geldiği günden bugüne kadar çalışmalarına devam eden Yavaş’a teşekkür ederek başlayan Tercan, “Bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı kendisine şahsım ve teşkilatlarım adına teşekkür ediyorum. Kendisinin sağlık problemlerinden dolayı görevine devam edemeyeceğini bize bildirdi ve bizler de kendisine saygı duyduk” diyerek ayağa kalktı sonrasında aynı zamanda bir öğretmen olduğu; bir çok öğrenci yetiştirmesine saygı duyduğunu da belirterek Ümmet Yavaş’ın elini öptü.

Türkiye genelinde olduğu gibi Edirne ve ilçelerinde de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin aldığı kararlar doğrultusunda tüm ilçelerde tek liste olarak seçimleri yapacaklarını belirten Zakir Tercan, şu şekilde açıklamada bulundu. “Keşan İlçe Teşkilatı’nın yapmış olduğu istişarede Adnan İnan Beyefendi Keşan İlçe seçiminde MHP’nin, genel başkanımız ve merkezimizin tek adayıdır. Çünkü genel başkanımızın almış olduğu kararlar tek liste üzerinden olacağı ifade edilmiştir. 13 Eylül’de  Kapalı Spor Salonu?nda tek liste ile seçime gireceğiz. Tek liste adayımız da Adnan İnan’dır. Kendisine başarılar diliyorum. Güzel bir çalışma bekliyorum.”

Sonrasında Adnan İnan’dan başka adayın olmayacağının altını özellikle çizen Tercan, “Tek aday kendisidir. Başka aday olması da bizi hiç ilgilendirmiyor. Tek aday İnan’dır. Ondan başka aday çıkacak mı bilmiyorum ama ondan başka aday da söz konusu değildir. Bu saygıdeğer genel başkanımızın emridir. Bu emri de buradan iletiyorum” diyerek basın toplantısını kapattı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu