Genel

Mahalle sakinlerinin çöp isyanı

İspat Cami Mahallesi’nde bulunan Özgün Yapı Sitesi’nin karşısındaki alana belediye ekiplerince çöp dökülmesi tepkiye yol açtı. Yerleşim yerinin yanı başında bulunan alana dökülen çöplerden şikayetçi olan halk çözüm istedi.

Keşan Belediyesi’ne ait cadde süpürme aracının düzenli olarak her sabah apartmanların önünde, eski halı sahanı çevresindeki araziye çöp döktüğünü söyleyen mahalle sakinleri, “Gece gündüz Keşan’dan süpürdüklerini gelip sabahın köründe evimizin önüne bırakıyorlar” diyerek şikayetçi oldu.
Kontrolsüzce dökülen çöplerin de zamanla çevreye yayıldığını dile getiren mahalleli, “Geçtiğimiz sene kayalık alanlara lastik ve araç parçaları doldurmaya başladılar, şimdi çöp döküyorlar. Biz orman var diye seviniyorduk, burası çöplük oldu da bizim mi haberimiz yok?” diyerek sitem etti.
Öte yandan, sitenin karşısında bulunan eski festival alanının kum depolama alanı olarak kullanılması bölge sakinlerinin tepkisine yol açarken, konuyla ilgili şimdiye kadar bir açıklama yapılmaması da eleştiri konusu oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu