Haberler

KTSO’dan, “Mağduriyetlere sessiz kalmayacağız” açıklaması..

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, son günlerde yaşanan haksız fiyat artışı gerçekleştiren firmalara hakkında açıklamada bulundu.

Şapçı: “Ülke olarak zor günlerden geçtik ve geçiyoruz. Tüm bu zorlukların hakkından birlik içinde ve birbirimize kol kanat gererek geldik ve geleceğiz. Çin’de ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan Koronavirüs, ne yazık ki ülkemizde de görüldü ve devletimizde hızla etkin önlemler aldı.
Korona virüsü endişesi ile sağlık, hijyen ve gıda ürünleri talebinde artış olması üzerine fahiş fiyatlarla satış yapanların tespiti için Ticaret Bakanlığımız tarafından 81 ilde denetimler başlatılmış ve cezai müeyyideler konulmuştur.”

“Keşan Ticaret ve Ticaret ve Sanayi Odası olarak üzerimize düşecek her türden göreve hazır olduğumuzu da beyan ve taahhüt ederiz.
Yetkililerin samimiyet ve beceriyle yönettikleri bu süreçten zarar görmeden çıkabilmek esnafından, tacirine, sanayicisinden kurum ve kuruluşlarına kadar hepimizin samimi gayretleriyle mümkündür.”

“Gün, krizi fırsata çevirme günü değildir. Gün, bir kere daha kader birliği ederek bir araya gelme günüdür.
Biz Keşan TSO olarak, tüm dünyada yaşanmakta olan Koronavirüs salgınını fırsat görüp de ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı odamız disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksız fiyat artışına tenezzül eden firmalara, mevzuatlarda hükmedildiği hâliyle hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz.
Herkes bilmeli ki vatandaşlarımızı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.”

“Ticari ahlak çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren, bu süreci fırsata çevirmeyen tüm üyelerimize teşekkür ediyor, hayırlı işler diliyorum. Üyelerimizin aynı hassasiyetle; bu tür davranışlar içinde olan, fahiş fiyatlar ile satış yapılan yerler ile ilgili bir gözlemi olduğunda Odamız Genel Sekreterliğine bildirilmelerini ve resmi açıklamalar dışında bir bilgiye itibar etmemelerini önemle rica ediyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu