Spor

Keşanspor’da hedef son 3 maçı da kazanarak devreyi lider tamamlamak

Keşanspor Teknik Direktörü Fatih Anlar, 1-0 biten Osmanlıspor maçını değerlendirdi. Her gün daha da artan seyirci ilgisi ve sahaya yansımaları hakkında konuşan Anlar, ilk yarının bitmesine 3’te 3 yapma hedefi yolunda iyi sinyaller aldıklarını söyledi.

“Moral buluyorlar ve daha iyi oynuyorlar”

Sözlerine bu hafta Keşanspor’un evinde oymadığı ve 3 puana ayrıldığı maç hakkındaki değerlendirme ile başlayan Fathi Hoca, “Osmanlıspor maçının başından sonuna kadar güzel bir oyunla, hatta hiç pozisyon vermeden; çalışılmış ve organize bir şekilde ataklar yaparak en nihayetinde 1-0 galip geldik. 3 puan aldığımız için de çok mutluyum. Beni mutlu eden bir başka şey de seyircimizin daha yoğun bir şekilde maçlara gelmeye başlaması. Seyircilerin alkış ve tezahüratlarıyla oyuncularımız da moral buluyorlar ve iyi oynuyorlar.” derken bu birleşimin oldukça yararlı olduğunu söyleyerek, “Seyirci ve futbolcuların bütünleşmesi de gelecek maçlar için bize çok iyi sinyaller veriyor.” dedi.

“Pozisyon vermedik”

Maç hakkındaki değerlendirmelerine devam eden Anlar, “Maçta 1. bölgeden gayet düzgün bir şekilde orta sahaya geçiş yapabildik. Antrenmanda ne çalıştıysak onları sahaya eksiksiz yansıttık. Tek sıkıntımız 18’in üzerine girip, bir çok pozisyon pozisyon bulmamıza rağmen yeterince vuruş yapmadık. Bu da küçük bir eksiklik olarak göze çarpıyor. Bunlar içinde ayrıca özel ve bireysel antrenmanlar ile gidermeye çalışacağız. Yan vuruşlar ve serbest vuruşlar gibi ölü toplarda az da olsa sıkıntılar yaşadık. Rakip kaleci de 18’e hakimdi; ama bunları da hafta içindeki antrenmanlarla çalışacağız. En nihayetinde de kenardan gelen bir ortayı kalecinin de topu elinden kaçırmasıyla Küçük Emre’den gol geldi. Son 15 dakikada da rakip üzerimize de gelse, çok paniklemeden kısa paslarla devam ettik, çok da pozisyon bulduk. 3 puanı da aldık.
Pozisyon vermedik. Bu da sadece bir kişi veya mevkiinin iyi oynadığı anlamına değil, bir uçtan diğer uca tüm futbolcuların çok iyi alan paylaşımı yaptıkları anlamına gelir. Ben tüm oyuncularıma teşekkür ederim.” diye konuştu.

“Amacımız, 3’te 3 yaparak devreyi lider bitirmek”

Son olarak ilk yarı bitimine kalan son 3 maç hakkındaki görüşlerini dile getiren Fatih Anlar, “Önümüzdeki 2 hafta boyunca deplasmana gideceğiz. Son maçımızı da içeride oynayacağız. Amacımız, 3’te 3 yaparak devreyi lider bitirmek. Yıldırımspor bu grubun az pozisyon veren ama az gol atan takımı. Zor bir deplasman olacak. Ben futbolcularıma güveniyorum. 3 puanı alacağımıza da inanıyorum.” dedi ve seyircileri statları doldurmaya davet etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu