Genel

Fırın ve unlu mamül imalatçıları denetlendi, bir firmaya eksik gramajdan ceza kesildi

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 30 Kasım 2022 Çarşamba günü 18 adet fırın ve 10 adet unlu mamul imalatı yapan işletme ve pastane olmak üzere toplam 28 işletmeyi denetledi.

Denetlemede ekipler; iş yeri açma ruhsatı, etiket ve gramaj kontrolü, un depolama ve ekmek imalat yerlerinde çalışan personelin iş kıyafeti uygunluğu ve hijyen konusunda kontrollerde bulundu.

Konu hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Günsal, vatandaşı sağlığı için denetimlere ciddiyetle devam edeceklerini söyledi.

Günsal, 18 fırında gramaj ve hijyenik kontrolleri, 10 adet unlu mamul imalatı ve pastahanelerde poğaça-açma ve simit gramaj denetimleri yapıldığını dile getirerek, 1 adet işletmeye gramaj eksikliğinden idari para cezası uygulandığını ve gramajı eksik olan ürünlere el konularak ve imha edildiğini ifade etti.

Periyodik olarak denetimlere devam ettiklerini belirten Günsal, “Zabıta ekiplerimiz tüketici haklarının korunması amacıyla 28 işletmede denetimde bulundu. İş yeri açma ruhsatı, etiket ve gramaj kontrolü, un depolama ve ekmek imalat yerlerinde çalışan personelin iş kıyafeti uygunluğu ve hijyen konusunda kontrollerde bulunduk. Denetimlerde tespit ettiğimiz eksikliklerin giderilmesi için iş yeri sahiplerimize uyarılarda bulunurken, 1 işletmemize de gramaj eksikliğinden ötürü idari para cezası uyguladık. Gramajı eksik olan ürünler el koyarak, imha ettik. Ekiplerimiz denetimlere aralıksız devam edecek.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu