Genel

Keşan’da zarar verilmeyen heykel kalmadı!

Şehrin bir çok yerine konumlandırılmış heykellere verilen zararlardan sonra sıra, Kunduracılar Çarşısı’nda bulunan boyacı heykeline de geldi. Boyacının boya kutusu geçtiğimiz günlerde çalınırken, son olarak elleri ve parmakları koparıldı. Hal böyle olunca Keşan’da artık bütün bir heykel kalmadı.Keşan’da heykellere verilen zararın ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz dönemlerde Kunduracılar Çarşısı girişinde bulunan düğün temalı heykellere zarar verilmesinin ardından yeni bir vandalizm örneği bu sefer çarşının diğer girişinde sergilendi. Kimliği belirsiz kişi yada kişiler saat kulesinin altında bulunan boyacı heykelinin boya kutusunu çaldı. Vatandaşların karşısında oturup poz verdiği heykelin başına da sonra kötü şeyler gelmeye devam etti. Zaman geçmeden yine aynı heykele dadadan kötü niyetli kişiler, bu kez de heykelin bir elini bilekten; koparamadıkları diğer elini de parmaklarından kesti.
Hem boya kutusu hem de uzuvları kesilen heykel, öylece çarşı meydanında dururken; sokaktan gelip geçenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Daha önce de Keşan’ın farklı noktalarına yerleştirilen heykeller gün geçtikçe parça parça koparılırken, şehri süsleyen eserlerin artık bütün bir halde bulunmuyor olmaları dikkat çekiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu