Genel

Keşan’da kademeli normalleşmenin ilk günü!

17 günlük tam kapanmanın ardından normalleşmenin ilk gününde Keşan’da kentin birçok yerinde yoğunluk yaşandı. Günlerdir evlerinde kalan vatandaşlar, şehir merkezine adeta akın etti.

Türkiye genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 gün süren tam kapanma dönemi bugün itibarıyla sona erdi ve kademeli normalleşme süreci başladı. Normalleşmenin ilk gününde Keşan’da cadde ve sokaklarda yoğunluk yaşandı. Özellikle bankaların önlerinde ve ATM çevrelerinde kuyruklar oluşurken, vatandaşlar bir yandan da alışverişe çıktı.

Kısıtlamanın sona ermesi ve kademeli normalleşme kapsamında bazı işyerlerinin yeniden faaliyete geçmesiyle birlikte Keşan’da hem araç hem de yaya yoğunluğu dikkat çekti. Sabahın erken saatlerinden itibaren Cumhuriyet Meydanı ve Alparslan Türkeş Meydanı’ndaki araç trafiğine, yaya trafiği de eklendi. Tam kapanmanın ardından işlemlerini yapmak için çarşıya çıkan vatandaşlar, özellikle bankaların önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Elektrik faturalarını ödemek isteyenlerin yanı sıra, çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar da, çarşı merkezindeki oluşan yoğunluğu artırdı.


Kalabalıklarda çoğu kişi maske takarken, bazı kişilerin ise sosyal mesafe kuralını ihlal ettiği görüldü. Durum üzerine bekçi ve polis ekipleri sık sık denetimde bulundu.Bunun yanında tam kapanmanın sona ermesiyle birlikte işe gitmek isteyen vatandaşlar, yollara çıkmaya başladı. Merkezi yollarda araç trafikleri başladı. Özellikle Alparslan Türkeş Meydanı ve Cumhuriyet Meydanı’nda uzun araç konvoyları oluştu.


Tam kapanmanın sona ermesiyle birlikte esnaf da günler sonra kepenklerini açtı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu