Sağlık

Keşan’da günlük 2 bin aşı yapılıyor, hedef; okullar açılmadan aşıların tamamlanması

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan ve çevresinde büyük bir hızla devam eden aşı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Keşan’da günlük 2 bin doz aşının yapıldığını kaydeden Kılınç, koronavirüs sebebiyle hastaneye yatanların %95’inin aşı olmayanlardan olmayanlardan oluştuğunu söyledi.
Kılınç tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Aşı çalışmaları devam ediyor”

“Bölgemizde aşı uygulamamız hızla devam etmektedir . Aile Hekimlerimiz, Sağlık Ocaklarımız, İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ve Devlet Hastanemizde randevu alan vatandaşlarımızın aşılamaları yapılıyor. Kıymetli  Vatandaşlarımız aşı randevularını almak için 182 ya da MHRS uygulamasından randevularını  oluşturarak  aşılarını olabilirler. Aynı zaman da İlçe Sağlık Müdürlüğümüzün Mobil araçları vasıtasıyla Keşan Kaymakamlığımızın ve  Köy muhtarlarımızın aracılığıyla Köylerimizde 18 yaş ve üzeri  vatandaşlarımızın  aşıları olması için hizmet vermeye devam ediyor.”

“Keşan’da günlük 2 bin aşı yapılıyor”

“Keşan’ımız da günlük 2.000 aşı yapılıyor. Bu rakam gerçekten bizi mutlu ediyor. İnanın ki hastanede  yatan hastalarımızın  %95‘ i aşı olmayanlar. Duyarlı vatandaşlarımız başta kendilerini , ailesini ,yakınlarını ,büyüklerini ve küçüklerini düşünerek aşılarını oluyorlar . Olmaya da devam etmelerini istiyoruz.”

“Öğretmenlerin %99’u aşısını oldu”

“Okullarımız 6 Eylül de açılacaktır. Öğrencilerimiz ve Öğretmenlerimiz için gerekli  önlemler alındı .Çocuklarımız derslerine inşallah yüz yüze devam edecek. Okullarımız da çalışan Öğretmenlerimiz ‘in %99 ‘u aşısını oldu. Geleceğe umudumuz olan gençlerimizi aşıya davet ediyorum. 3 bin askerimizin de  aşılama uygulaması başlatılıyor. Devletimizin  ,Sağlık Bakanlığımızın  ,sağlık çalışanlarımızın gece gündüz demeden gösterdiği gayret ve çaba için şükranlarımı sunuyorum.
Aşı olmayan vatandaşlarımız kalmayıncaya dek çalışmalarımız devam edecektir. Maske ,Mesafe ve Temizlik kurallarına uyalım. Daha güzel yarınlarımız için birlik olalım.” 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu