GenelSiyaset

Kirezci: “Yepyeni bir siyaset anlayışıyla bu iş bilmezleri hep birlikte yeneceğiz”

Memleket Partisi Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezci, ülkedeki son gelişmeler üzerinden mevcut iktidar ve muhalefete yüklendi. Gündemin bilinçli olarak saptırıldığını siyasetin seviyesizleştirildiğini belirten Kirezci, “Yepyeni bir siyaset anlayışıyla bu iş bilmezleri hep birlikte yeneceğiz” dedi.
Kirezci tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“2 ayda 52 il ve 300 ilçede örgütlendik”

“Bilindiği gibi Memleket Partisi Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce önderliğinde iki ay önce resmen kuruldu. O günden bu yana geçen iki aylık süre zarfında 52 il ve yaklaşık 300 ilçede örgütlenerek kongrelerimizi yaptık. Örgütlenmeye de devam ediyoruz. Açıkçası bu kadar kısa zamanda bir çok kesimin beklentisi üzerinde gerçekleşen bu ilgi ve teveccühte öncelikle Sayın Genel Başkanımızın liderlik performansı ve partimizin halkın sorunlarını doğru tespit ederek sahada olmasının yanı sıra halkımızın mevcut iktidar ve muhalefete olan güvensizliği ve temiz siyasete olan özlemine bağlıyorum.”

“Halk kalıplaşmış söylemlerden öte geçemeyen muhalefet ve halkına sürekli yalan pompalayan iktidarı istemiyor”


“Öncelikle Z kuşağı diye adlandırılan genç neslin içinde bulunduğu umutsuzluk, işsizlik, eğitimdeki ucube uygulamalar, eğitip mezun edip sokağa salınan ama atanamayan, iş bulamayan üniversite mezunu çocuklarımız, öte yanda kalifiye eğitimsizlikten dolayı çalıştıracak eleman bulamayan sanayi kuruluşları ve küçük işletmeler. Tüm bunları üst üste koyduğumuzda insanlar artık kalıplaşmış söylemlerden öte geçemeyen muhalefet ve halkına sürekli yalan pompalayan iktidarı istemiyor ve yeni arayışlara yöneliyor. Yaklaşık 20 yıldır altı defa hükûmet kurmuş bir iktidar ve yereldeki temsilcileri başaramadığı her şey için 30 yıl 70 yıl öncesini örnekleyerek beceriksizliğini perdelemeye çalışıyor. Artık bu seviyesiz siyasetten ikrah geldi herkese. Lütfen televizyonlardan, gazetelerden kirli ellerinizi, sosyal medyadan da trollerinizi bir çekin!
Sahaya çıkıp hep birlikte adilce insanlara inelim fikirlerimizi hayallerimizi projelerimizi anlatalım. İnsanlar özgür iradesiyle kimi tercih edecek görelim. Öte yandan bir kısım muhalefet temsilcilerine bakıyoruz iktidarın bu aymaz politikalarına ve gündem saptırmalarının tuzağına düşüp siyasetin seviyesini yerle bir ediyorlar. Gündem o kadar yoğun hatalar o kadar fazla ki, sınırlarımız kevgir olmuş. Ülkeye giriş serbest çıkış yasak. Doğu sınırımızdan girene bir şey demeyen hükumet, batı sınırından çıkmak isteyen yabancılara göz açtırmıyor; sonra da ‘kaçakları yakaladık’ diye övünüyor şaka gibi!”

“Yepyeni bir siyaset anlayışıyla bu iş bilmezleri hep birlikte yeneceğiz”

“Bir tarafımız alevler içinde yanıyor, diğer tarafımız sular seller içinde yanıyor. İnsanlar ölüyor, hayvanlar telef oluyor daha onların hesabı sorulmadan yanan ormanın yerine ne yapılacağını sorgulayan bir siyaset anlayışı. Orada en sorumlu olması gereken kişi milletin kafasına keyif çayı fırlatıyor. İkinci kişi de ‘korkmayın yanan orman yerine otel yapmayacağız’ diye milleti teselli ediyor.
Ülkemizin güneyi kuzeyi tam bir keşmekeş iken yanı başımızda Saros göz göre göre tüm itirazlara ve mahkeme kararlarına rağmen resmen telef ediliyorken kendi bölgesine sahip çıkması gereken iktidar temsilcileri binlerce kişinin katıldığı bir mitinge bilmem hangi partili vekil geldiği için ‘ben yokum’ deyip aklınca kendini meşru, katılanları gayri meşru zemine çekmek istiyor. Akla ziyan bir seviyesizlik ama öte yandan da bu tuzaklara gelip gerçek gündemin dışındaki tartışmada sürüklenen bir kısım muhalefet. İnşallah önümüzdeki süreçte yepyeni bir siyaset anlayışıyla bu iş bilmezleri hep birlikte yeneceğiz. Bunun için tüm hemşerilerimizi dostlarımızı partimize üye olmaya davet ediyorum Hep birlikte başaracağız.”

“Hiç kimseye bizim adımıza karar verme seçme yetkisi vermeyelim”

Sevgili dostlarım, tüm parti temsilcileri sosyal medya kullanıcıları, gazete okurları. Lütfen bu şark kurnazlıklarına hedef saptırmalara artık aldanmayalım. Dünya artık herkes için çok küçük. Bir tuşla her bilgiye her habere ulaşabiliyoruz, yeter ki sorgulayıcı olup takip edelim. Kendi kararlarımızı verelim. Bize saygısı olanı seçelim. Memleket Partisi olarak bunu Türkiye’de ilk kez tüzüğünde kurala bağlamış bir partinin temsilcisi ilçe başkanı olarak söylüyorum: ‘Kime destek verirsek verelim ancak hiç kimseye bizim adımıza karar verme seçme yetkisi vermeyelim!” Mahalle köy muhtarımızı nasıl hür irademizle seçiyorsak, genel başkanımızı da, belediye başkanımızı da, vekilimizi de biz belirleyelim. Bu olmadığı sürece sistemin adına ister güçlü parlamenter desinler ister başkanlık.. Sonuç değişmeyecek yöneten kendini de denetleyeni de kendisi seçecektir.
Son olarak bütün gençlerimize ısrarla söylüyorum; tercih yapmadan önce sorgulayalım, tüzüğünü programını okuyalım. En demokrat olanın peşinden gidelim ve yine ısrarla söylüyorum mutlaka ve mutlaka NUTUK’u okuyalım ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünleri nasıl 90 yıl önceden tarif ettiğini görelim ve asla onun çizgisinden sapmayalım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu