Genel

Keşan’da berber ve kuaför tarifelerine zam geldi

Keşan’da faaliyet gösteren berber ve kuaför tarifelerine zam geldi. Zamlı yeni tarifeleri üye iş yerlerine dağıtan oda başkanı Mutlu Gezer, artan maliyetleri işaret etti.

Yeni yıl ile birlikte berber ve kuaförlerin fiyat tarifelerine zam isteği yapılmıştı. Zammın onaylanmasının ardından Keşan’da faaliyet gösteren berber ve kuaförlere zamlı tarifeler dağıtılmaya başlandı. Yeni tarifeyle birlikte bazı kalemlere yüzde 50-70 arasında zam geldi.

Konu hakkında açıklama yapan Keşan Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Mutlu Gezer, bu sene bir ilk olarak güzellik merkezlerinin de tarifeye bağlandığını söyleyerek, “2023 yılına girmemizle yüksek enflasyon ile birlikte artan iş yeri kiraları asgari ücret zammı SGK ve BAĞ-KUR primleri doğalgaz elektrik giderleri kullanılan malzemeler ile ulaşım ve diğer zaruri giderlerimizin artması sonucu, esnaf odamıza mensup olan kıymetli üyelerimizle geçtiğimiz günlerde bir araya gelip toplantılar yaptık. Daha sonra da Edirne Esnaf ve Sanatkarlar odalar Birliği ile görüşmelerimiz sonucunda bir karar alıp makul derecede olmak şartıyla zam kararı almış bulunmaktayız. Alınan bu kararın üyelerimiz ve değerli Keşan halkına hayırlı olmasını diliyoruz. Siz değerli ve kıymetli halkımızın her daim bu yanında olmaya devam ettik ve edeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu