Haberler

Keşan’da Asayiş, Narkotik, Trafik ve Yunus ekiplerinden şok uygulamalar

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince,şok uygulamalar gerçekleştirildi. Uygulamalar sırasında 27 araç, 5 motosiklet, 92 şahıs sorgulandı.

Keşan İlçe Emniyetine bağlı Asayiş, Narkotik, Trafik ve Motosikletli Yunus ekiplerinin katıldığı uygulamalar, Keşan Meslek Yüksekokulu arkası, Paşayiğit Caddesi ve Kurtuluş Caddesi’nde 24 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 21.30-23.15 arasında yapıldı.
27 araç, 5 motosiklet ve 92 kişinin sorgulandığı uygulamada; bir araç sürücüsüne 337 promil alkollü olduğu için 1.002 TL idari ceza, trafik güvenliğini tehlikeye düşürmektenişlem yapıldı. Bir araç sürücüsüne muayenesiz araç kullanmaktan 235 TL idari ceza kesilirken, uygulalar kapsamında; kişi ve araçlara yönelik toplam 1.237 TL idari ceza kesildi.

Uygulamada, GBT sorgusu yapılan 92 kişinin aranan şahıslardan olmadığı tespit edilirken, durumundan şüphelenilen M.P. ve C.K’nın GBT sorgusunda ve kaba üst aramasında herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı ve Narkotik ekiplerine teslim edildi. C.K’nın Narkotik ekiplerince yapılan detaylı aramasında ise iç çamaşırında kağıda sarılı toplam 10 gr. Bonzai maddesi ele geçirilirken M.P.’nin detaylı aramasında ise herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. C.K’ya uyuşturucu madde kullanmaktan adli işlem başlatıldı.

Saat 21.00 sıralarında ise motosikletli Yunus ekiplerince, Zati Yörüker Caddesi üzerinde şüpheli K.Y’nın yapılan üst aramasında herhangi bir suç unsuruna rastlanılmazken, GBT sorgusunda ise Keşan Asliye Ceza Mahkemesince “mala zarar verme” suçundan aranması bulunduğu tespit edilerek, gözaltına alındı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu