GenelSağlıkSon DakikaSON DAKİKA

Keşan’da 5 günde 400’den fazla vaka!

Keşan’a ilk gelişinin üzerinden yaklaşık 2 yıl geçmesine rağmen koronavirüs yayılmaya devam ediyor. Hızını hiç kesmeden ve alınan tedbirlere rağmen ilçe genelinde enfekte olan kişi sayısı yükselişini sürürüken, edinilen güncel bilgilere göre geçtiğimiz son 5 günde 431 kişi koronavirüse yakalandı.

Vaka sayılarında özellikle Trakya illerinde de olduğu gibi Keşan’da da, vakaların istenilen seviyeye düşmediği görülüyor. Hayat Eve Sığar uygulamasındaki yoğunluk haritasına yansıdığı üzere kırmızı renkler renkle belirtilen yuvarlaklar birleşip alanlarını büyütürken, tehlike hale sürüyor.
Tüm bunlarla birlikte ulaşılan son verilere göre hafta başından başlamak üzere günlük olarak 7 Şubat Pazartesi günü 89, salı 113, çarşamba 71, perşembe 81 ve bugün ise 77 kişinin yapılan PCR testi pozitif çıktı. Karantina altına alınan kişilerin tedavisi sürerken, bir türlü inişe geçmeyen vakaların yeniden geçen sene Mart ayında olduğu gibi artma ihtimali endişesi yaşanıyor.

Soğuk havalar sebebiyle insanların kapalı alanlarda daha uzun süre geçirdiklerini ve bu konu üzerinde dikkatli olunmasını belirten yetkililer, ‘maske, mesafe ve hijyen’ uyarıları ile aşı hatırlatmaları yapmaya devam ediyor.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu