Genel

Keşan Genç Ordu’nun yıldız oyuncularından Kerem Özmen, Karagümrük’e transfer oldu

Bu sene katıldığı tüm yaş kategorisindeki liglerden şampiyonlukla ayrılan Keşan Genç Ordu Spor Kulübü’nün gelecek vadeden oyuncusu 14 yaşındaki Kerem Özmen Karagümrük’e transfer oldu. Keşan’ın diğer yetenekleri için de bölgeye gelen Karagümrük Futbol Okulları yetkileri,  Altınordu Keşan Futbol Okulları antrenörü Fatih Uygun ile bir araya geldi.

Fatih Karagümrük Futbol Akademisi Direktörü Savaş Çam ve Fatih Karagümrük Futbol Okulları Koordinatörü Yıldıray Güçlü ile Keşan’da doğup büyüdükten sonra taşındığı farklı şehirde Fatih Karagümrük S.K. U14 takımına katılan Adem İraç ile babası Yaşar İraç; Keşan Genç Ordu Spor Kulübü Başkanı İbrahim Uygun, Altınordu Keşan Futbol Okulları Antrenörü ve Keşan Genç Ordu Spor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Teknik Direktörü Fatih Uygun ile Fatih Karagümrük U15 takımına katılmayı başaran Kerem Özmen tarafından karşılandı.

“Potansiyelin farkındayız”

Keşan ve Trakya ziyaretleri hakkında konuşan Karagümrük Futbol Akademisi Altyapı Koordinatörü Savaş Çam, bölgedeki potansiyelin farkında olduklarını belirterek, gelecek planlamaları için “Fatih Hoca’nın davetine geldik ve genç kardeşlerimize kulübümüz altyapısına nasıl alabilir bunları konuştuk. Gelecek adına neler yapabiliriz, bunları görüştük. İşbirliklerimiz giderek artacak, onlar bize gelecek biz de buraya daha fazla gelmeye devam edeceğiz. Bu şekilde de gençlerimizin kendilerini göstermesi ve tanımaları açısından imkan oluşturacağız. İnşallah gelecek zamanda Trakya’dan daha fazla sporcu kazandıracağız” diye konuştu.

“Keşan’da sokak futbolu yaygın”

Ayıca Trakya’daki potansiyel hakkında açıklama yapan Çam, “Hem Keşan hem de Trakya bölgesine yabancı değilim. Galatasaray’da çalıştığım dönemde de çok sayıda sporcu kardeşimiz vardı. Ancak eskiye göre profesyonel kulüplerin de eskisi kadar var olmaması gençlerin önünü kapatıyor. Onlar da farklı yerler gidiyor, yada futbolu bırakmayı seçiyor. Onlara profesyonel kulüplerin gösterecekleri ilgi ve alaka, buradaki takımların daha yukarılara taşınmaları akademi ve altyapılarda daha iyi yerlere getirecek. Buna inanıyorum; çünkü burada hala mahalle ve sokak futbolu çok yaygın. Biliyorsunuz, artık İstanbul’da çocukları sokağa salma ihtimali çok az. Burada gezdiğimiz sürede çok saha gördüm hepsi boş; ama İstanbul’da boş bir saha göremezsiniz. İstanbul’da en büyük sorun tesis. Buralarda bunun aşıldığını gördük, inşallah daha da iyi olur. Bir tanesinin önünü açılması demek diğer yeteneklerin önünü açacak ve onlara motivasyon katacaktır. Burada da bu kalitede oyuncular var. Bize düşen de bu oyuncuları bulmak.” sözlerini kaydetti.

“Süper Lig’e kazandırılması gereken çocuklar var”

Çam’ın sözlerinin ardından Trakya’daki yetenekler hakkında konuşan Karagümrük Futbol Okulları Koordinatörü Yıldıray Güçlü ise, “Trakya Bölgesi’ndeki farkındayız ve bunun sebebi de Fatih Hoca’mız gibi çalışan diğer hocaların çalışmaları. Karagümrük Futbol Okulu olarak Trakya’da futbol okulları açmaya başladık. Bunun sebebi de buradaki potansiyele ulaşmak. Keşan’da da oldukça yüksek potansiyelli ve Süper Lig’e kazandırılması gereken çocuklar var.” diyerek tekrar Fatih Uygun’a teşekkür etti.

Karagümrük ekibine teşekkür eden Fatih Uygun bölgedeki çocuklar için çalışmaya devam edeceklerini belirterek, “Buradaki amacımız bölgemizdeki potansiyelli çocukları yakalayıp, onlara bir basamak olmak. Bizim işbirliğimiz daha da sürecek. Kerem’i transfer ettik, inşallah bölgemizdeki çocukları da transfer edeceğiz.” ifadelerini kaydetti. Transfer olan Kerem Özmen ise ‘Mutluyum’ diyerek sevincini gösterdi.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu