Haberler

Keşan Emniyeti, insan tacirlerine geçit vermedi

İki insan taciri, Keşan Emniyeti’nin yaptığı operasyonlarla yakalandı.

4 Mart Pazartesi günü saat 20.00 sıralarında “Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele” kapsamında, Keşan Emniyeti tarafından yapılan çalışmalar neticesinde Keşan – Malkara yolu şüphelenilerek araçta yapılan kontrolde, araç içerisinde 21 Pakistan uyruklu göçmen şahıs bulundu.
Araç sürücüsü H.D. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınırken, araçta yapılan aramada 1 adet bot ve aparatları ele geçirilerek el konuldu.
Konu ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda araç sürücüsü H.D., “Göçmen Kaçakçılığı Yapmak” suçundan 5 Mart Salı günü mevcutlu olarak sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

Aynı gün 23.15 sularında Keşan – İpsala yolu üzerinde yapılan bir başka uygulama sırasında şüpheli bir araçta yapılan kontrolde, araç içerisinde 16 Afganistan, 3 Suriye, 1 Bangladeş uyruklu olmak üzere 20 göçmen şahıs bulundu.
Araç sürücüsü D.K. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınırken, araçta yapılan aramada 1 adet bot ve aparatlara el konuldu.
Cumhuriyet Savcısı’na bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda araç sürücüsü D.K. “Göçmen Kaçakçılığı Yapmak” suçundan 5 Mart Salı günü mevcutlu olarak sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu