#EvdeKal

Karantinada olması gerekenler aramızda geziyor!

Her geçen gün artan vakalara, yapılan onca uyarıya rağmen, hala tedbir almayan hatta karantinada olması gerekirken sokakta, çarşı veya pazarda gezerek başkalarının sağlığını tehlikeye atan vatandaşlar, kurallara uymamakta adeta direniyor.

Keşan’da bir çok vatandaşın korona virüs sebebiyle enfekte olduğu ve yoğun bakım ünitelerinde yaşam mücadelesi verdikleri bu günlerde bu kişilerin yaptığı sorumsuzluğa denilecek söz bulunamıyor.

Keşan genelinde yapılan denetimler sonucu yakalanan ve cezai yaptırımı olduğunu bilmelerine rağmen sokakta gezmeye devam eden vatandaşlar, olmaları gereken yerlere gönderilmeye devam ediliyor.
Geçtiğimiz bir hafta boyunca Keşan’da bunun çok sayıda örneğine yine rastlanıldı.

Aralarında eczaneye giden de var, otelde çıkan da!

Edinilen bilgiye göre 8 Kasım Pazar günü Yeni Mahalle‘deki evinde karantina altında bulunması gereken bir kişi, Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü Filyosyon ekiplerince ikametinde bulunamadı. Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma suçundan ötürü M.G.K isimli şahsa cezai işlem uygulanırken, ifadesi ise karantina süresi bittikten sonra alınacağı bilgisine ulaşıldı.

Bunun yanında başka bir kişi de evde olması gerekirken otelde yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, 12 Kasım Perşembe günü, evinde karantinada olması gereken C.G.E.,’nin Keşan’da bir otelde konakladığı bilgisi, İSTEM sistemine düştü. Haber üzerine bölgeye giden ekipler, şahsın izolasyon kurallarına uymadığını tespit etti.

Keşan’da bir diğer olay ise şehir içindeki haftalık yoğunluğun en fazla olduğu gün 14 Kasım Cumartesi günü yaşandı.
Edinilen bilgiye göre, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi‘ndeki evinde karantinada olması gereken N.Ç., izolasyon kurallarına uymayarak dışarı çıktı.
Durumun haber verilmesi üzerine şahsın evine giden polis ekipleri, N.Ç.’nin eczaneye gitmek için evden çıktığı bilgisine ulaştı. Diğer vatandaşların sağlığını tehlikeye atan N.Ç.’nin de, Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda karantina sonrasında şüphelinin beyanı alınacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu