ÖZEL HABER

Karagöz, Kılınç’ın açıklamasını talihsiz buldu

Geçtiğimiz günlerde Kanal İstanbul için hazırlanan ÇED raporuna ilişkin itiraz dilekçeleri konusunda Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz bilgilendirmelerde bulunmuş ve AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç da “Siyaseti siyasetçilere bırakın” şeklinde cevap vermişti. Konu ile ilgili kesanonline.com’a konuşan Karagöz, Kılınç’ın açıklamalarını “talihsiz” olarak yorumlarken, “Siyaseti biliyoruz ama siyasete bulaşmadık” dedi.

Kent Konseyi olarak bu zamana kadar siyasete girmediklerini ve siyaset üstü bir yapıda olduklarını belirten Karagöz, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Siyasete girmemeye özen gösteriyoruz ama siyasetin de ne olduğunu biliyoruz, dolayısıyla sapla samanı hiçbir zaman birbirine karıştırmadık. Kent Konseylerinin, toplumsal yarar gözeten projeleri, yöneticilerin önüne koyan bir özelliği vardır, misyonumuz budur. Ancak toplumun büyük çoğunluğunun yararına olan projeleri sonuna kadar destekleriz, değilse de toplum yararına bir proje haline dönüşebilmesi için de her türlü mücadeleyi veririz”

Daha önce de çeşitli konularda açıklamalar yaptıklarını ve o zaman da siyasi olarak nitelendirilerek kendilerine “siyaset siyasetçilere bırakılmalı” dendiğini hatırlatan Karagöz, “Yeni Muhacir, Sanayi ve Dörtyol ve Destek Kıtaları kavşaklarla ilgili Kent Konseyi olarak toplantılar düzenleyip raporlar hazırladık, valiliğe yolladık ve bu sorunlar giderildi. Kavşaklar da oldu. O dönem de bizim için aynı şey söylenmişti. Kötü bir şey mi oldu?” diyerek toplumsal yarar gözeten uygulamalar gerçekleştirdiklerini ve bunlara zamanında da aynı tepkilere rağmen devam ettiklerini söyledi.

Açıklamalarının polemik yaratmak amaçlı olmadığını da kaydeden Karagöz, Kılınç’ı da konuyu görüşmek üzere randevu almak için aradığını söyledi. “Kendisini aradım, bana dönecekti, herhalde iş yoğunluğundan dolayı bana dönemedi. Ama ilk fırsatta konuyu yüz yüze görüşmek ve konuşmak istiyoruz. Çünkü her fırsatta siyaset yapıyormuş gibi bir şey yapmak doğru değil” sözlerini kaydederek “Cevap olarak söylemiyorum. Polemik yaratmak gibi bir amacımız yok” dedi.

Karagöz, kendisinin siyasi kökenli bir kimliği olduğunu ancak bulunduğu konum itibari ile siyaset yapmayacağını da söyledi. Keşan Kent Konseyi Başkanı, konuşmasında, “Ben öz itibariyle siyasi bir insanım ama sapla samanı hiçbir zaman birbirine karıştırmadım karıştırmam da. Kent Konseyi ? Siyaset ilişkisini konuşabiliriz. Bu tür polemiklere girmeden, yanlış anlaşılmalara neden olmuşsa, “alo” deyip karşı karşıya gelmekte fayda var.” diyerek Kılınç’a iletişim çağrısında bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu