Genel

Kadınların ürünleri satabilecekleri seyyar araçlar geliyor

Keşan Belediyesi, kadınların ürettikleri ürünleri satabilmeleri için çalışma başlattı. El emeği ürünleri ile birlikte çok sayıda farklı ürünün satışı yapabilecek 40 kadın için projenin ekmek kapısı olması bekleniyor.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, kadınların istihdamı için pratik ve yeterli ölçüde arabalar yaptıklarını belirtti. Keşan Belediyesi organizasyonunda ve Edirne Valiliğinin de desteğiyle yakın zamanda kadınlar için seyyar ekmek kapısı açacaklarını ifade eden Helvacıoğlu, “20’si ayrı, 20’si ayrı gruplar halinde seyyar çalışmada kadınlarımız evlerinde elleriyle yaptıkları yemekleri, hediyelik ürünleri veya satın alıp ticaret yapacakları ürünleri satacaklar. Bu seyyar arabalarda evde yapılan yiyecek ve içecek, hediyelik eşyalar, tokalar, takılar, anahtarlıklar satılacak. Bir çeşit ürün satmak kaydıyla 40 kadınımıza istihdam kapısı açmak üzere yer tespiti yapmaktayız.” dedi.


Yakın zamanda faaliyetlerine başlaması beklenen seyyar araçların Artı Çarşı, Cennet Parkı, İzzet-i İkram Pazarı ve sahillerde konuşlanması için yer tespiti ve 40 kadının da belirlenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu