BölgeHaberlerYaşam

Jandarma ve sosyal hizmetler işbirliğinde köylerde kadınlara KADES uygulaması anlatılıyor

Kadına yönelik şiddetin azaltılması amacıyla hazırlanan KADES (Kadın Destek Uygulaması) hakkında, toplumsal duyarlılık ve bilincin arttırılması ile uygulamanın tanınırlığı ve yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar ülke genelinde sürdürülüyor.

Bu kapsamda, Edirne İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan köyler ve burada yaşayan kadınlara, Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü uzmanları ve Jandarma ekiplerince, KADES uygulamasının tanıtımı ve eğitiminin verilmesi ile köylerde halkın görebileceği alanlara KADES afişlerinin asılması faaliyetleri gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamada; Ocak ayının başından bu yana sürdürülen çalışmalarda; 790 kadına KADES eğitimi verilerek tanıtımının yapıldığı ve 450 adet KADES tanıtım afişinin köy minibüsleri ve vatandaşların görebilecekleri uygun yerlere asıldığı belirtildi.

Yapılan açıklamada; Edirne İl Jandarma Komutanlığınca sürdürülen çalışmalar çerçevesinde, aile içi ve kadına karşı şiddet olaylarında kadın mağdurlara KADES tanıtımının yapılmasının ardından mutlaka uygulamanın telefonlarına yükletildiği vurgulandı.

Bu haber de ilginizi çekebilir..
KADES nedir?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu