EğitimHaberler

Uzaktan eğitim dönemini tamamlayan öğrenciler dijital karnelerine kavuştu

Pandemi nedeniyle ilkokul, ortaokul, lise ve okul öncesi öğrenciler henüz sıralara oturamadan bir dönemin sonuna geldi. Keşan’da 12 bin 155 öğrenci bugün itibariyle tatile girerken, karneler online olarak internet üzerinden alındı.

Normal şartlarda 22 Ocak ve 8 Şubat tarihleri arasında olacak şekilde planlanan; ancak 12 ile16 Nisan 2021 tarihleri arasında belirlenen ikinci ara tatil, yarıyıl tatiline eklendi. Bu durumda sömestre tatili 3 haftaya çıktı.

Pandemi sebebiyle yoğunluk yaratmamak için bu dönem için karne törenleri iptal edilirken, ilk ve ortaokul öğrencilerine dijital karne verildi; ancak lise öğrencileri karnelerine kavuşmak için ikinci dönemi bekleyecek.

Tatil 3 hafta sürse de Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne; destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitim faaliyetleri konulu resmi yazı gönderdi.
Gönderilen yazıda, 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan destek ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitimin 22 Ocak’ta başlayacağını duyurdu.

İkinci dönemin 15 Şubat 2021 Pazartesi günü yüz yüze başlaması planlanıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu