Genel

İYİ Parti’de Gökhan Yılmaz dönemi

İYİ Parti Keşan İlçe Kongresi bugün yapıldı. Keşan İlçe Başkanlığı için Gökhan Yılmaz’ın Beyaz Listesi ile Zafer Sarıkeçe’nin Mavi Listesi yarıştı. Zafer Sarıkçe’nin “Bu yanlıştan dönebiliriz. Organizasyonu iptal edin” diyerek çağrı yaptığı seçimlerde yapılan oylamadan, Zafer Sarıkeçe 68 oy alırken; Gökhan Yılmaz 156 oy ile yeni İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı oldu.

Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenen Genel Kurul, saat 10.00 sıralarında başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongre, divan başkanlığı seçimleri ile devam etti.
Daha sonra konuşmalara geçildi.

“Aydınlığa çıkmak için az kaldı”

İlk sözü İYİ Parti Edirne İl Başkanı Serpil Tütüncü aldı. Ülkenin zor bir dönemden geçtiğini belirten Tütüncü, “Ülkemiz son yılların en karanlık günlerini yaşamakta. Ulu Önder Atatürk’ün açmış olduğu yolda liderimiz Meral Akşener’in güneşiyle, bu karanlığı aydınlatacağız. Karanlığın en koyu oldu an, aydınlığa en yakın olduğu zamandır diyerek çıktığımız bu kutlu yolda dava arkadaşçalarımız ile birlikte koşacağız. Aydınlığa çıkmak için az kaldı” diyerek adaylara başarı dileklerinde bulundu.

“Kongre sonunda da kızgınlık olmadan İYİ Parti ailesi büyüyerek devam edecek”

Daha sonra konuşan İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Gökhan Yılmaz, katılımcıları selamlarken, “Genel Başkanımız önderliğinde, ülkenin kaderini değiştirecek bu yolda 5. yılımızı kutluyoruz. Bugün bir çoğumuz büyük emekler göstererek, partimizi bugünlere getirdik. Partimizin kuruluşunu hatırlıyoruz. Olmadık hakaretler ve iftiralara maruz kaldık; ama boyun eğmedik. Genel Başkanımızı da Başbakan yapmak yolunda da desteğimizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Kongreye aday olduğumda, aklıma ilk gündü kongre geldi. Seçimlere sokulmama, kongreleri engelleme gibi durumlara göğüs gererek ilk kongremizi gerçekleştirmiştik. Duygulanmamak elde değil. Bugün de aday olarak hepinizin oylarınıza talip olduğumu belirtiyorum. İnşallah kongre sonunda da kızgınlık olmadan İYİ Parti ailesi büyüyerek devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

“Bu yanlıştan dönebiliriz. Organizasyonu iptal edin”

Oylamaya geçilmeden önce son olarak sözü İYİ Parti Keşan Eski İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe aldı. Sözlerine “Parti kuramazsınız dediler; ama biz 5.yıl sonuna geldik ve salonları doldurduk. Benim kalbimde özel bir yeriniz var. Korkunun ülkenin her bir köşesinde egemen olduğu bir dönemde, bırakın rozet takmayı; İYİ Parti’ye üye olmuş bir insana selam verildiği zaman onun hesaba çekildiği bir dönemde, bana göre umulmadık bir zaman, umulmadık yerlerden çıkan Mustafa Kemallersiniz.” diyerek başlayan Sarıkeçe, daha sonra “Bugün burada gönül isterdi ki, 700’e dayanan üyemizin hepsi burada olsun ve bu kongre düğün dernek havasında geçsin; keşke dışarıda 400’e yakın arkadaşımız da burada olsa ve oy kullansaydı. Bugün de aday olma sebebim dışarda kalan o insanların sesi olmaktır. İstersek bugün bu yanlıştan dönebiliriz. İl Başkanımız Serpil Hanım da burada, bence bu organizasyonu iptal edin. 700 üyemiz ile birlikte bu organize edebiliriz; ama 289 üye de derseniz, ona da eyvallah..!”

Sonrasında oy kullanma süreci başladı. Saat 17.00 sıralarında açılan sandıklardan Gökhan Yılmaz’ın Beyaz Listesi’ne 156, Zafer Sarıkeçe’nin Mavi Listesi’ne ise 68 oy çıktı. 3 oy ise geçersiz sayıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu