Ekonomi

ETSO Başkanı Irmak: “İstanbul’dan Edirne’ye yatırım yapmak için kapıda bekleyen sanayiciler var”

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı seçimini kazanan Sezai Irmak, basın mensuplarına açıklamada bulundu. Irmak, organize sanayi bölgesi açısından Keşan’ın Edirne’den iyi durumda olduğunu söyledi.

Irmak, bir bayrak devraldıklarını belirterek şunları söyledi: “Ekibimizle birlikte 4 yıllığına bu görevi devraldık. Amacımız çitayı biraz daha yükseğe taşımak. Bu bir bayrak yarışıdır. Keşan’da İsmail (Şapçı) kardeşim de ben de heyecanla bu göreve talip olduk. Amacımız 4 yılın sonunda hoş bir sada bırakmak ve iz bırakmaktır. En büyük hedefimiz üyelerimize daha iyi şartlar sağlamak.”


Edirne’ye yeni organize sanayi bölgelerin katmak istediklerini belirten Irmak, açıklamasına şöyle devam etti: “Edirne’de organize sanayiye yeni bölgeler katmak istiyoruz. İstanbul’dan Edirne’ye yatırım yapmak için kapıda bekleyen 20-30 tane sanayici var. Bunlara Edirne’de yer bulup yeni üyeler katmak, Edirne ekonomisine istihdamına katkı sağlamak en büyük hedefimiz.”
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Sezai Irmak açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Keşan bizim kardeşimiz zaten. Keşan’ın durumunu Edirne’den daha iyi görüyorum. İnşallah daha iyi olacak. İsmail (Şapçı) kardeşimizin de elinden geleni yapacağından eminim.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu