Haberler

İkinci yoğun koronavirüs denetimi de Kaymakam Yılmaz’ın öncülüğünde gerçekleştirildi

Türkiye genelinde 81 ilde 10 gün boyunca sürecek korona virüs tedbir ziyaretleri Keşan’da da bugün gerçekleştirildi. Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz öncülüğünde Keşan Belediye Başkanı Yakup Balcı ve kurum yetkililerinden oluşan kalabalık bir bir heyet, iş yerlerine giderek vatandaşlara maske, mesafe ve hijyenin önemini anlattı.Yeni gören yeri olan Keşan’da hem vatandaş ve esnaf ile tanışan Kaymakam Yılmaz bugün 10 gün boyunca sürecek denetimlerin startını Kunduracılar Çarşısı’ndan verdi.
Çarşı esnafının işlerini soran ve ardından korona virüsle mücadele konusunda hem kendilerinin hem de müşterilerinin dikkatli olması gerektiğine sık sık vurgu yapan Yılmaz, sokak üzerindeki iş yerlerini tek tek gezdi ve vatandaşla bol bol sohbet etti.
Ziyaret edilen esnaf ise, Yılmaz’a yeni görev yerinde ‘Hayırlı olsun’ temennsinde bulundu.Ziyaretler Kurduracılar Çarşısı’nın ardından Alparslan Türkeş Medyanı ve oradan da Artı Çarşı’da devam etti.
Cadde üzerinde yürüşü sırasında sosyal mesafe olmayan kuyruğa uyarıda bulunan Yılmaz, vatandaşların aralarındaki mesafeyi ayarlamaları konusunda uyarılarda bulundu.Uygulamaların 10 gün boyunca süreceğini belirten Keşan Kaymakamı Cemalletin Yılmaz, uygulanan tedbirlerin devam edeceğini, kişilere gerekli uyarılar ve bilgilendirmeler yapıldığını, kurallara uymamakta ısrar edenlere de gerekli cezai işlem uygulanacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu