Haberler

İkinci yoğun denetimde, Kaymakam ve Belediye Başkanı’nın cevapları akılları karıştırdı

Tüm Türkiye’nin 81 ilinde 10 gün boyunca sürecek korona virüs tedbir ziyaretleri Keşan’da da bugün gerçekleştirildi. Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz öncülüğünde kurum yetkililerinden oluşan kalabalık bir bir heyet, iş yerlerine giderek vatandaşlara maske, mesafe ve hijyenin önemini anlattı.

Ziyaretler sırasında basının sorularını yanıtlayan Kaymakam Yılmaz, uygulanan tedbirlerin devam edeceğini, kişilere gerekli uyarılar ve bilgilendirmeler yapıldığını, kurallara uymamakta ısrar edenlere de gerekli cezai işlem uygulanacağını söyledi.
Bunun yanında Keşan’da görüldüğü iddia edilen korona virüs vakalarına ilişkin kendisine soru yöneltilen Yılmaz, soruyu yanıtlamak üzere Keşan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Çetin‘e söz verdi. Keşan’da korona virüse dair pozitif test sonucu olmadığını belirten Çetin, “Şüpheliler evlerinde istirahat ediyorlar; ama onların da sayıları abartılacak durumda değil. Vaka çıkarsa Edirne’ye gönderiliyor, pandemi hastanesi orada çünkü” diye konuştu.


Devam eden denetimler sırasında bir belediye çalışanının eşinde korona virüs tespit edildiği iddiası bu kez Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘na yöneltildi.. Çalışanın yıllık izinde olduğu sırada eşinde yapılan testlerde pozitif çıktığını kaydeden Helvacıoğlu ise ‘Keşan’da pozitif vakalar var” diyerek, “Personelimizin eşi korona virüs olmuş, pozitif çıkmış. Kendisi evde, eşi de başka yerde. Test yapılacak. Eşinden ayrı ancak bir sorun yok. Bu herkeste olabilir, Keşan Belediyesi’nde oldu diye kıyamet koparmaya gerek yok. Önlem ve tedbir alıyoruz.” diyerek Keşan’da apartman karantinalarının olduğunu dile getirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu