Haberler

Keşan Kent Ormanı için imzalar atıldı

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Orman İşletme Müdürlüğü?nde 600 Dönümlük Kent Ormanı için imza attı.

Keşan’ın nefes alacak alanlara kavuştuğunu belirten Helvacıoğlu, 600 dönüm olarak kazandırılacak Kent Ormanı Keşanlıların hizmetine sunulacağını söyledi. Başkan Mustafa Helvacıoğlu’nun talimatlarıyla yeşil alanların vatandaşların kullanacağı alanlar olarak düzenleneceği müjdesi verildi.

“Yeni Nesil Belediyecilik” anlayışıyla yola çıktıklarını dile getiren Helvacıoğlu, Mehmet Gemici Cennet Bahçesi?nin arka kısmında hayata geçirilecek alan içerisinde; yürüyüş alanları, spor alanları, park alanları, kendin pişir kendin ye noktaları, bisiklet gezi parkurları ve sosyal donatı alanları bulunacağı ifade edildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Keşanlılara büyük bir armağan olarak hazırlayacağımız Kent Ormanı, şehir merkezine yakınlığı ile gözde olacak. İnsanlarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda dinlenebilecekleri, içerisinde bisiklet sahalarının ve yürüyüş yollarının bulunduğu geniş bir rekreasyon alanını hayata geçiriyoruz. Keşan ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımızın keyifli bir soluklanma alanı kazanacak. Cennet misali bir yer halkımızın kullanımına açılacak. Vatandaşımızın burada sporunu ve pikniğini yaptığı, ailesiyle birlikte huzur bulduğu müthiş güzellikte bir yer oluşturma çabasındayız. İlçemizin her köşesini bu şekilde yapmak için çalışıyoruz. Orman alanlarımızı büyüteceğiz ve onları gözümüz gibi koruyacağız. Keşan?ımız için hazırladığımız projelerimizi günden güne hayata geçirmeye devam ediyoruz. Yeşille barışık, doğayı seven ve koruyan nesiller yetiştirmek de en büyük projelerimizden biri. Keşan ve Keşan’da yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu