Genel

“Güvenli trafik, bir hareketine bakar” kampanyasına dikkat çekildi

İçişleri Bakanlığınca, trafik güvenliğinin en üst noktaya taşınması için yasal ve yapısal düzenlemelerin yapılması, yol standartlarının yükseltilmesi, denetim faaliyetlerinin etkinliğinin arttırılması gibi atılan birçok önemli adımın yanı sıra kamuoyu farkındalığının en üst noktaya taşınması amacıyla “Bi Hareketine Bakar Hayat” ana temalı yeni bir kampanya başladı.
Kampanya için hazırlanan görseller, il ve ilçelerde eş zamanlı olacak şekilde billboardlarda ve sosyal medya platformları başta olmak üzere yerel ve ulusal basın yayın organları, kamu kurum ve kuruluşları, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu otogar, havalimanı, AVM, otobüs ve metro durakları gibi alanlar ile kurumsal iletişim sayfalarında yer alması işlemleri süreci bugün itibariyle başladı.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Trafikte emniyet kemeri yaralanmalı kazalarda riski yüzde 60 azaltıyor. Güvenli trafik, bir hareketine bakar” mesajını yayımladı.
İçişleri Bakanlığı’nın farkındalık amacıyla başlattığı kampanya tüm Türkiye olduğu gibi Keşan’da da, başlatıldı.
Keşan’da dün, Cumhuriyet Meydanı’nda ve bazı noktalarda yer alan billboardlara afişler asılarak, bilgilendirmede bulunuldu.

Billboardlara asılan afişler sırasında, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin’de hazır bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu