Genel

Güngör’den ev sahiplerine çağrı: “Deprem fırsata çevrilmemeli!”

Keşan Umum Emlak Müşavirler Derneği Başkanı Olcay Güngör, depremde mağdur olup barınmak için Keşan’a gelen ailelerin ev ihtiyacı için ev sahiplerine çağrıda bulundu. Kiraların yükseltilememesi gerektiğini söyleyen Güngör, “Deprem fırsata çevrilmemeli” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem 10 ilde büyük yıkıma neden oldu. Bu süreçte depremzedeler farklı illere göç etmeye başladı. Ancak depremzedelerin başka şehirlere gelmesiyle birlikte, o şehirlerdeki ev kiralarında fahiş artışlar görülmeye de başladı. Kiralık ilanı verilen evler için istenen ücretin, aynı bölgedeki emsal evlerin iki katı olduğunu belirten depremzedeler, duruma isyan etti.

“Depremi fırsata çevirmemek gerek”

Tüm Türkiye’de olduğu gibi depremzede aileler Keşan’a da gelmeye başladı. Güç durumdaki ailelerin geçmek için ev aradıkları Keşan’da, Keşan Umum Emlak Müşavirler Derneği Başkanı Olcay Güngör, ev sahiplerine çağrıda bulundu. Barınacak yer arayan depremzedelerin mağdur edilmemesi gerektiğini söyleyen Güngör, “Her zaman olduğu gibi fırsatçılık var. Kira fiyatlarını yükseltenler var. Baktığımız zaman Keşan’da fiyatlar üç aşağı beş yukarı belli 2+1 evler 1700-1800 lira civarında, 3+1 evler ise 4 bin liraya doğru çıkıyor. Bunun üzerine çıkılmaması lazım. Deprem afetinin yıkıcı etkilerini fırsata çevirmemek lazım. Yazık günah. Hepimiz insanız herkes neyse hakkı onu alsın. Ev sahiplerinin de bunu göz önünde bulundurmaları gerek.” dedi.

“Ailelere destek vereceğiz”

Öte yandan depremzede ailelerin kira masraflarını karşılamak için dernek olarak kolları sıvadıklarını da kaydeden Güngör, “Deprem felaketinin ardından evleri zarar gören ailelere destek olmak için Keşan Umum Emlak Müşavirler Derneği olarak bir hesap açtıklarını belirten Olcay Güngör, “Bu hesaba gelecek bağışa göre Keşan’a gelen ailelere destek vereceğiz. Şimdiye kadar 3 aileye kira masraflarını karşılayabiliyoruz. İlerleyen zamanda da daha fazla aileye el uzatmak istiyoruz. Eğer herkes de elini taşın altına koyarsa, daha fazla aileye ulaşmayı hedefliyoruz” diye çağrıda bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu