Genel

Fiyat tarifelerinin değiştiğini açıklayan esnaf odasından mahcup çağrı!

Döviz kuru ve maliyetlerdeki artış, Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Odası’nı yeni fiyat tarifeleri belirlemeye yöneltti. Bugün itibarıyla üye iş yerlerine yeni tarifenin dağıtımının başladığını belirten oda yöneticileri, gider kalemlerindeki artışı işaret ederek: ” Hepimiz evlerimize alışveriş yapıyoruz . Halkımızın bu fiyat düzenlemelerini olgun karşılamasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, ” Yönetim kurulu son zamların giderlere çok fark getirmesi karşısında esnaflarımızın yeni fiyat düzenleme taleplerini değerlendirdik. Son iki ayda yeme içme sektörlerine, temel gıda girdilerine yapılan zamlar, esnaflarımızı çok zor durumda bıraktı. Üç aydır esnaflarımız, yatıyor zam, kalkıyor zam, esnaflarımız bu gün aldığı malzemeleri bir hafta sonra aynı fiyata alamıyorlar.” diyerek, bazı temel gıda ve ürünlere gelen zamları şöyle dile getirdi:

“Bir teneke 18 Lt sıvı yağ 350.00 TL

12lik Tüp Gaz 200.00 TL

1 Ton Kömür 1.350,00 TL

1 Kg Çay 50.00 TL

1 Kg Peynir 70.00 TL

1 Kg Zeytin 50.00 TL

1 Kg Kıyma 80.00 TL

1 Kg Kuş Başı 100.00 TL

1 Çuval Un 315.00 TL

1 Kg Kuru fasulye 30.00 TL

1 Kg Nohut 30.00 TL

1 Kg Toz Şeker 10.00 TL

1 Öğrencinin bir yurt ücreti – 20.000.000 TL

Akaryakıta bir ayda 5 defa zam geldi.
Elektrik, su doğal gaza gelen zamların takiplerini yapamıyoruz.
Halkımız, özetlediğimiz zaruri temel ihtiyaç ve girdilere yapılan zamları takip ediyoruz.

Keşan lokantacı kahveci ve otelciler odamız yönetim kurulu olarak bu zamlar karşısında esnaflarımızdan talep edilen yeni fiyat tarife taleplerini değerlendirdik. Edirne esnaf ve sanatkarlar odaları birliği yönetim kurulundan yaptığımız, Odalarımızın Tüm mesleklerine yeni fiyat düzenleme talebimizi değerlendiği yeni fiyat düzenlenmesini yazıp odamıza kararlarını bildirdiler.

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf odasının park, çay bahçesi ve kafeterya, köfteci ciğerci ve satır et, kebapçı, dönerci ve kokoreççiler, lokantacılar, börekçiler, yufkacılar, kasaplar, susam helvacılar, pastaneler, otelciler ve pansiyoncular, internet kafeler, merkez Keşan kahveciler, köy kahvecileri, simitçi meslek gruplarındaki üyelerimizin fiyat tarifeleri düzenlenerek dağıtımına başlanmıştır.

Hepimiz evlerimize alışveriş yapıyoruz . Halkımızın bu fiyat düzenlemelerini olgun karşılamasını bekliyoruz.

Tüm esnaflarımız ülkemizin temel taşlarıdır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu