Genel

81 ilin öğretmenleri 24 Kasım’da Ankara’da buluştu! Edirne’yi, Keşan’dan Dilek Saylam temsil etti

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’nın  Ankara’da düzenlediği, 81 ilden öğretmenin katıldığı programa Edirne’yi Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Dilek Saylam temsil etti. 22-23-24 Kasım 2021 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerin olduğu programda 23 Kasım 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Öğretmenleri kabulü ve akşam yemeği daveti, 24 Kasım 2021 tarihinde de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’de son buldu.

CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindeki 81 ilden gelen öğretmenlerle buluştu.   

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 81 ilden 81 öğretmenle bir araya geldiği programda yaptığı konuşmada, “Öğretmenlerimizin haklarını güvence altına alacak bir Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Meclis sürecinin ardından yürürlüğe girecek bu kanunla, mevcut hakları korunan öğretmenlerimize, ilave mali ve sosyal haklar da sağlıyoruz. Artık yürüttükleri görev bir ‘kariyer mesleği’ olarak tanımlanacak öğretmenlerimize 3600 ek gösterge başta olmak üzere sağlayacağımız yeni hakların şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ANITKABİR ZİYARETİ

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden gelen öğretmenlerle Anıtkabir’i ziyaret etti. Bakan Özer başkanlığındaki bakanlık bürokratları ile öğretmenlerden oluşan heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine ulaştı. Bakan Özer‘in mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Özer, daha sonra beraberindeki bürokratlar ve öğretmenlerle Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirdi.

TBMM ZİYARETİ

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu’nda gerçekleştirilen programda sanatçı Aylin Şengün Taşçı‘nın seslendirdiği eserleri Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğretmenler dinledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop; Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 81 ilden gelen öğretmenler ile TBMM kreşi öğretmenlerini kabulünde konuklarını “İstiklal ve istikbal mücadelemizin merkezi, millî iradenin tecelli ettiği TBMM’ye hoş geldiniz.” diyerek selamladı. Şentop, yurt içi ve dışında görev yapan öğretmenleri, gelecek nesillerin inşası için verdikleri üstün mücadele ve fedakârlıklarından dolayı tebrik etti.

Konseri, Millî Eğitim Bakan Yardımcıları Ahmet Emre Bilgili ve Petek Aşkar ile Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in eşi Nebahat Özer ve eski Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un eşi Rana Selçuk da izledi.

Öğretmenler 25 Kasım 2021 tarihinde görev yerleri olan illerine geri döndüler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu