Genel

Esneyen korkuluklar hem tehlike saçıyor hem de hırsızlara malzeme oluyor

Keşan Belediye binası ve çevresindeki dükkanların etrafını çeviren alüminyum korkuluklardaki bakımsızlık esnaf ve vatandaşın tepkisine neden oldu. Esnafın pazar brandası germek için kullandığı tırabzanlar esneyince, hırsızların kolay avı olduğunu belirten esnaflar, tüm girişimlerine rağmen yetkililerin dönüş yapmamasından yakınarak, “Kendileri yapmadıkları yapıları onarmıyorlar” dedi.


Keşan Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nin dış cephesinde bulunan tırabzan ve korkuluklara bağlanan pazar çadırları sebebiyle, sert rüzgarlara da dayanamayan alüminyum malzemeler gevşemeye başladı. Başta çocuklar ve yaşlılar olmak üzere bölgeden geçen insanların dayandığı ya da tutunarak yürüdüğü çitler de tehlike yaratmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde de bir kişi düşmekten son anda kurtuldu.
Durum hakkında şikayetlerini belediye yetkililerine ilettiklerini belirten bölge esnafı şimdiye kadar değişen bir durum olmadığını söyledi. “Geldiler, baktılar ve sonra gittiler. Biz buranın onarılmasını beklerken, bu sefer de hırsızlar sitenin bir ucundan başlayarak gevşeyen demirleri sökmeye başladı.” diyen vatandaşlar “Günden güne santim santim devam eden hırsızlıklardan sonra 5 metreden fazla korkuluk yok oldu. Her geçen gün de sanki erimeye devam ediyor” dedi.


Yetkililerin konu hakkında yeterince ilgili olmadığını belirten vatandaşlar, “Kendileri yapmadıkları yapıları onarmıyorlar” diyerek “Keşan’da onca park yapıldı, Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ni de kaderine bıraktılar. Dize kadar yaprak, akşam olunca içerisi önündeki Nefes Yolu ışıl ışıl olmasına rağmen karanlık. Buralar eğer belediyenin sorumluluğunda ise, çiçek gibi olması gerekmez mi?” ifadelerini kullanarak serzenişte bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu