Genel

“En Güzel Bahçe ve Balkon” yarışma ödülünün sahibi belli oldu

Keşan Belediyesi’nin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü koordinesinde Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği “En Güzel Bahçe ve Balkon Yarışması”nda sonuçlar açıklandı.

Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle “Keşan Çiçek Açıyor” sloganıyla gerçekleştirdiği yarışmada, derece alan ilk 3 bahçe ve balkonun sahipleri şöyle: 1- Gürsel Debreli, 2. Ayşe Uz, 3. Hamide İnce.

Keşan Belediyesi yetkilileri, çevre bilincini ve çevre sevgisini arttırmak, yaşanılan çevrenin görsel niteliğini desteklemek, halkın çevre düzenlemesine yönelik ilgisini teşvik etmek, iklim değişikliğine karşı dikkat çekmek ve bilinçlendirmek amacıyla düzenlediği yarışmada dereceye giren ve yarışmaya katılan tüm hemşehrilerine teşekkür etti. Yarışmada 1.’ye berjer takımı ve 3’lü kahve sehpası, 2.’ye Türk Kahvesi makinesi, 3.’ye kahvaltı takımı, ilk 3 dahil 10 kişiye de belediye ileri dönüşüm atölyesinden çeşitli mansiyon hediyeleri verileceğini açıkladı.

Yarışmada Keşan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Park ve Bahçeler Birimi Sorumlusu Pelin Sençper Biçer ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik’ten oluşan jüri, balkon ve bahçeler; mekanın genel tasarımı, mekanın estetik görünüşü ve bakımlılığı, mekanın işlevselliği, bitki kompozisyonu, kullanılan yapı ve dekorasyon elemanlarının uygunluğu, geri dönüşebilen ya da tekrar kullanım olarak değerlendirilen materyallerin birbiriyle uyumlu kullanımı açısından değerlendirdi.

Yarışmaya personellerinin çabalarıyla hazırlanan bahçe ile katılan Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de ayrıca teşekkür edildi.

Yarışmanın ödülleri, yarışmaya katıldıkları fotoğraflardaki bahçelerinde Çevre haftası etkinlikleri kapsamında takdim edilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu