Genel

Saros Gönüllüleri TBMM’de!

Saros Gönüllüleri tarafından , Keşan Kent konseyinin desteğiyle 2018 yılından bu yana yürütülen FSRU Limanı ve boru hattına karşı mücadelenin 4. yıldönümü olan 31 Mayıs 2022 gününde Mecliste grubu veya temsili bulunan tüm siyasi partileri ziyaret edip hazırladıkları 30 sayfalık dosyayı sunuldu.

Bu güne kadar 45 bini ıslak olmak üzere 200 bin imzayla ve Keşan’da yapılan 5 bin kişilik mitingle halkın desteğini yanına alan Saros Gönüllüleri, Cennet Saros’u korumak için meclise giderek siyasetçilerden destek istediler. Tüm hukuksal ve bilimsel süreci özetledikleri ve aralarında Prof. Dr. Doğan Kantarcı, Marem projesi Lideri Levent Artüz, Yard. Doç. Dr. Bülent Şık, Enerji Analisti Özgür Gürbüz, Doç. Dr. Pelin Pınar Giritlioğlu ve Doç. Dr. Nur Eda Topçu gibi değerli bilim insanlarının ve Ormacılar Derneği Marmara Şube Başkanı Sezai Kaya, Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz gibi kurum başkanlarının ve de Avukatları Avukatı Bülent Kaçar’ın da görüşlerinin yer verildiği 30 sayfalık Saros Katlediliyor dosyasını siyasi görüş ayırt edilmeksiniz mecliste grubu veya temsili bulunan tüm siyasi partilere ulaştırdılar.


Edirne milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun eşliğinde ziyaret edilen, Saros Davasını hassasiyetle dinleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Süreç raporunu Saros Gönüllüleri sözcüsü Mürşide Çoban, Keşan Kent Konseyi̇ Başkanı Hasan Karagöz, Saros Gönüllüleri mücadelesi yöneticilerinden Tuğba Diner ve Ahmet Kurt vererek süreçle ilgili bilgilendirmeleri yaptılar. Saros’un ölmesine izin vermeyeceğiz diyen CHP Doğa ve Çevre haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç “İktidara geldiğimizde durduracağız, sonuna kadar mücadeleye devam” sözü verdi. Saros Gönüllüleri, AK Parti MKYK üyesi Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ı İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar,ı HDP Grup Başkan Vekili Meral Beştaş Danış,ı Saadet partisi Milletvekili Abdulkadir Karaduman’ı ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a süreç anlatılıp hazırlanan rapor teslim edildi, MHP Grup Başkan vekili Erkan Akçay’ın makamına dosya bırakıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu