Eğitim

Ekosistemler Arası Yolculuk Projesi başladı

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün TÜBİTAK-4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları uygulamaları kapsamında hazırladığı “Ekosistemler Arası Yolculuk” adlı projenin başlangıç programı gerçekleştirildi.

Projeyle ilgili Açıklama yapan Saz; Projemiz 6 gün süreyle dolu dolu etkinliklerle devam ederek tamamlanacak.TÜBİTAK desteği ile ekonomik ve sosyal nedenlerle doğayla iç içe olamamış öğrencilerin özgüvenlerini geliştirmek, keşfederek, deneyerek öğrenmelerini sağlayıp merak duygularını, öğrenme isteklerini artırmak, doğaya ilişkin algılarını değiştirerek bilimsel bakış açıları oluşturmak, doğal süreçler konusunda bilgi edinmelerine olanak sağlamayı amaçlandığını belirterek, “Bu projeyle ilgili olarak Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Keşan Belediyesi ,Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı, Keşan İlçe Orman Müdürlüğü, Keşan İlçe Tarım Müdürlüğü ve Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü de destek verecekler.” Dedi.

Saz, Proje’nin 18- 19-20-21-22 ve 23 Ekim tarihlerinde uygulanacağını da vurgulayarak, “18 Mart Üniversirtesi’nde Prof. Dr. Ali İşmen, Trakya Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hüseyin Güher, Dr. Mustafa Kaya, Dr. Necmettin Güler, Orman Yüksek Mühendisi Özge Akçapınar, Ziraat Mühendisi İlknur Ayvaz, Oryantring Eğitmeni Galip Aydın ve Proje Yürütücüsü Filiz Ulacanlı da projede öğrencilere kendi baranşları ile ilgili sunum ve eğitim verecekler.” Şeklinde konuştu.

Proje 18 Ekim’de Keşan’da İmam Hatip Lisesi konferans salonunda öğrencilerimize sunumlarla uygulandı.

19 Ekim Salı günü Erikli’de, 20 Ekim Çarşamba günü Enez Gala Gölü’nde, 21 Ekim Perşembe günü Gökçetepe’de, 22 Ekim Cuma günü Keşan’da ve 23 Ekim Cumartesi günü Gökçetepe’deki etkinlik ve çalışmalarla devam edecek.

Etkinliği son gününde Gökçetepe’de Kapanış töreni düzenlenerek katılan öğrencilere sertifikaları verilecek.

Projeye TÜBİTAK’tan bir yetkili de gözlemci olarak katılacak.

Açılışa Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu , Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz , öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Keşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu, çocukların TÜBİTAK destekli projeyle doğayı keşfederek, deneyimleyerek öğreneceklerini belirterek bu etkinliğin gençler için çok önemli olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu