Genel

Bulgaristan ve Türkiye arasında Kovid-19 aşı muafiyeti şartları belirlendi

Edirne Valiliği, Bulgaristan’a seyahat edecekler için gerekli yeni kriterleri açıkladı. Buna göre, bugünden itibaren Türkiye’den Bulgaristan’a gidecekler için PCR testi zorunluluğu, kişilerin aşılı olması halinde kaldırıldı.

Edirne Valiliği tarafından yapılan son açıklamada şu ifadelere yer verildi: “28 Mayıs 2021 tarihi itibariyle, Vatandaşlarımızın Türkiye’de yetkili makamlarca tanzim edilen Kovid-19 bağışıklık/aşı sertifikalarının (Sinovac ve Pfizer/Biontech aşıları) bulunması halinde ayrıca PCR testi ibrazı ve/veya karantina uygulamasına tabi olmadan Bulgaristan’a seyahat edebileceklerdir.

Bulgaristan vatandaşlarının da Bulgaristan yetkili makamlarınca tanzim edilmiş Kovid-19 bağışıklık/aşı sertifikalarının bulunması halinde (2. dozdan en az 14 gün sonra) Türkiye’ye PCR testi ibrazı ve/veya karantina zorunluluğundan muaf bir şekilde girmelerine izin verilecektir.

Yaşları (18 yaş altı) nedeniyle aşı olmayan Bulgaristan vatandaşlarının aşı sertifikası hamili aileleri ile beraber seyahat etmeleri halinde, yukarıdaki maddeler kapsamında test ve karantinadan muaf tutulacaktır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu