BölgeGündem

Bayazıt, Gökçetepe’deki inşaat ile ilgili konuştu: “İddialar asılsızdır. Hukuki süreci başlattık”

İş insanı Mahmut Erzurumlu, geçen hafta yaptığı açıklamada; Gökçetepe köyü sahilindeki Zeytindere Mevkii’nde bulunan bir inşaatla ilgili olarak, İl Genel Meclisi’nin AK Partili üyesi Halil Bayazıt tarafından yapıldığını belirtmiş ve bazı iddialarda bulunmuştu.

“Siyasi kimliğim üzerinden algı yapılmaya çalışılıyor”

Bu gelişmenin ardından iddialara cevap veren, Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Partili üyesi Halil Bayazıt, Gökçetepe’deki söz konusu inşaat alanı ile resmi hiçbir bağlantısının olmadığını belirterek; “Adım kullanılarak yapılan asılsız açıklamalar ve iddialar gündeme geldi. Gökçetepe’deki yerle ilgili resmi hiçbir bağlantım yoktur. 300-350 metrekare ve 17 – 18 kişinin mirasçısı olduğu bir yer.” dedi.
Bayazıt, “Mirasçıların bir tanesi de babaannem ve annesidir. Diğer mirasçılarla birlikte yerin ölçümü için gittiğimizde fotoğraflarımızı çekmiş ve basına vermişler. Tamamen siyasi kimliğimiz üzerinden bir algı yapılmaya çalışılmış, siyasi kimliğimiz kullanılarak ses getirmek istenmiştir.” şeklinde konuştu.

“Hukuki süreci başlattık”

Partisi ve partililerini kamuoyu önünde zan altında bırakmamak için açıklama yaptığını ve iddialar hakkında gerekli yerlere başvuruda bulunarak hukuki süreci başlattığını dile getiren Bayazıt, şunları söyledi:
“Şahsım ve siyasi kimliğim üzerine yapılan iddialar tamamen asılsızdır. Yapı ve yer ile ilgili resmî hiçbir alakam yoktur. Şahsıma yapılan ismimin geçtiği iddialarla ilgili hukuki süreci başlatmış bulunmaktayım. Asılsız olan bir iddianın, partimin ilçe başkanının ve milletvekilinin ismini kullanarak gündeme getirilmesi, siyasi itibarsızlaştırmaktan başka bir şey değildir. Bizler görevlerimizi, yetkilerimizi halk için kullanan kişileriz. Bu tarz itibarsızlaştırmalar, hak ettiğimiz bir durum değildir.

Yapılan açıklamada yapının ruhsatsız, imarsız olduğu dile getirilmiştir. Gerekli yerlere itiraz başvurusu yapılmış, yapı yapan kişiler hakkında şikayetçi olunmuştur. Ses getirsin diye, gündem oluşsun diye ismimizi kullanması, hiç hoş bir durum değildir. Asılsız iddiada bulunanlar, yapıyla ilgili gerekli yerlere şikayette bulunabilirler. Devletimiz ve kurumlarımızda gereğini yapar. Örnekleri de çoktur.

Bu konuda iddialarda bulunan kişi, hukuki yollara başvurduğunu söylemektedir. Adalet bu iddialarla ilgili kararını verecektir.
Siyasi kimliğimi öne koyup asılsız iddialarda bulunarak ses getirmeye çalışan kişi hakkında gerekli hukuki süreci başlattık.
Biz bu tür itibar suikastlerine rağmen, hizmet aşkımızı kırmadan, tüm Edirne’ye hizmet etmeye devam edeceğiz.

Bizler enerjilerimizi, zamanımızı halkımıza ayırmak zorunda olan kişileriz. İl Genel Meclisi üyesi olarak, şimdiye kadar Edirne ve köylerine yapılan hizmetlerde verilen kararların altında imza atmaya devam edeceğim.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu