BölgeHaberler

Mahmut Erzurumlu, Gökçetepe’deki bir inşaat ile ilgili iddialarda bulundu!

İş insanı Mahmut Erzurumlu, Gökçetepe köyü sahilindeki Zeytindere Mevkii’nde bulunan bir inşaatla ilgili olarak, İl Genel Meclisinin AK Partili üyesi Halil Bayazıt tarafından yapıldığını belirterek, bazı iddialarda bulundu.

Gökçetepe Köyü Zeytindere Mevkii’ndeki 486 nolu parselde yapılan inşaata ilişkin iddialarını dile getiren Erzurumlu, şöyle konuştu:

“Bakanlık tarafından yapılan imar planı üzerinde Çamlıca Belediyesinin yaptığı değişiklikler, şikayetler sonucu iptal edilmiş olup sahilde inşaat ruhsat işleri durdurulmuştur. Yeniden imara açılması için 24/07/2021 tarihinde Edirne İl Özel İdaresi tarafından imar planına esas olmak kaydı ile revizyon yapılması için ihale yapılmış ve 387 bin 500 TL değerle Kuzey Müh. İnşaat Tic. Ltd. Şti. tarafından alınmıştır.
Bu güne kadar henüz son imar durumu askıya çıkmamıştır. Ancak 486 parselden geçiş hakkı almak için Hamit Erzurumlu, Hasan Budak, ben Mahmut Erzurumlu tarafından mahkeme açılmış, mahkeme kararı ile 3 metre genişlik olmak üzere bir yol bilirkişilerce verilmiş bedeli olan 96 bin TL hesaba yatırılmıştır.
486 parsel hissedarları buna itiraz etmiştir. Hala İstanbul İstinat Mahkemesi’nden cevap beklenmektedir. Mahkeme sonuçlanıncaya kadar buraya mahkemece ihtiyati tedbir konmuştur. Bu parsel hissedarının varislerinden Edirne İl Genel Meclisi Üyesi olan Halil Bayazıt tarafından inşaat yapılmak istenmektedir. Kendisi iş yerime gelerek burada bir inşaat yapacağını söylediğinde, burada bir tedbir kararı olduğunu, mahkeme sonuna kadar hiçbir şey yapılamayacağını söyledim.
18/09/2023 tarihinde 486 parsele inşaat ile ilgili malzemeler gelince 112’den jandarmaya ihbarda bulundum.

25/09/2023 tarihinde inşaat başladığında tekrar 112’den jandarmaya ikinci ihbarı yaptım. Bununla birlikte AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç telefonla arayarak Halil Bayazıt’ın bir şey yaptığını ve bunun partisine zarar vereceğini söyledim.
25/09/2023 tarihinde CİMER’e şikayette bulundum. CİMER’e yazdığım şikayet metnini AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’a whatsapp üzerinden ilettim. Fakat bugüne kadar hiçbir bilgi alamadım. 26/09/2023 tarihinde jandarmaya 3. kez ihbar ettim ve jandarmaya bilgi almak için gittim.
Jandarma’dan bana verilen cevapta ‘Biz inşaatı durduramayız, sadece tutanak tutarız. İl Özel İdaresi’ne göndeririz’ oldu.” 

“Halil Bayazıt, bu gücü kimden ve kimlerden almaktadır”

Köyler için mart ayında bir imar affı çıkacağı yönünde söylentiler olduğunu ifade eden Mahmut Erzurumlu, şunları söyledi: 
“İl Genel Meclisi üyesi Halil Bayazıt, ‘Ben yaparım’ zihniyeti ile hareket etmektedir.
Ben soruyorum; Halil Bayazıt bu gücü kimden ve kimlerden almaktadır. Vatandaşın bir çivi dahi çakamadığı bu yerde 150 metrekare arsanın tamamına inşaat yapma cesaretini nereden ve kimlerden bulduğunu merak ediyorum. Yasalar önünde her insan eşit ise Halil Bayazıt’ın ne gibi bir farkı vardır. Mart ayında köyler için bir imar affı çıkacağı, yapılacak binanın bu imar affına sokulacağı, kulaktan duyulma fısıltılardır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu